fbpx
Close

Gündogan pärast Saksamaa koondise šokk-kaotust: me ei saa lubada midagi sellist!

Avatar

Ilkay Gündogan. Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

Saksamaa koondist tabas kolmapäeval 2022. aasta MM-valiksarjas korralik üllatus, kui koduplatsil jäädi 1:2 alla Põhja-Makedooniale. Meeskonna poolkaitsja Ilkay Gündogan ja peatreener Joachim Löw olid selgelt löödud.

Avapoolaja lisaminutitel avas külaliste poolelt skoori 37-aastane ründemees Goran Pandev. 63. minutil viigistas Ilkay Gündogan küll seisu, aga lõppsõna jäi Põhja-Makedooniale, kelle 21-aastane Napolis palliv keskväljamees Elif Elmas viis 85. minutil omad 2:1 juhtima ja Saksamaa oli sellega murtud.

“Me ei saa lubada sellisel asjal juhtuda. Põhja-Makedoonia pääses meie trahvikasti enam-vähem kaks korda ja tegime neil tegutsemise lihtsaks. Püüdsime teha tööd võimaluste loomisega, aga suutsime vaid korra skoorida. See, kuidas mõlemad väravad omale lubasime, oli kehv,” ütles Gündogan mängu järgselt.

“Oleme läbinisti pettunud. Nägime täna väga väsinud välja. Meie mängus polnud energiat ja tegime liiga palju vigu rünnakule minnes. Paistsime ohtlikud välja, kui palli kiiresti liigutasime. Vastane oli sügaval kaitses ja me ei leidnud võimalust, kuidas nad murda. Üldiselt oli see kõik pettumustvalmistav,” lisas Löw.

Kuigi sakslased pidid pärast 20 aastat valiksarjas kaotuse vastu võtma, ollakse hetkel siiski oma ülesannete kõrgusel MM-ile pääsemisel. Esmalt võideti Islandit 3:0 ja seejärel Rumeeniat 1:0. Kuue punkti peal on veel ka põhjamakedoonlased (3:2 võit Rumeenia ja 5:0 võit Liechtensteini üle – toim.) ning esimesel positsioonil asub kõik seniseid kolm mängu võitnud Armeenia.

scroll to top