Saksamaal hooajale joon alla tõmmatud: Leverkusen võidukas, aga Meistrite liiga jäi kahe punkti taha

Kai Havertz | Foto: REUTERS/AFP

Saksamaa kõrgliiga 2019/20 hooajale pandi laupäeval punkt. Müncheni Bayern oli juba paar vooru varem meistritiitli kindlustanud ning järjepanu said soovitud Meistrite liiga kohad kätte ka Dortmundi Borussia ning RB Leipzig. Neljanda koha peale käis tihe rebimine ja lõpuks sai selle omale Mönchengladbachi Borussia.

Leverkusen võõrustas oma hooaja viimases mängus Mainzi ja Kevin Vollandi teise minuti tabamusest võeti võit. 67. minutil oli samuti pall võrgus, ent eelnevas olukorras oli just Volland veaga patustanud ja videokohtuniku abiga värav tühistati.

Mönchengladbach asus koduplatsil Berliini Hertha vastu seitsmendal minutil Jonas Hofmanni väravast juhtima. Kui Hofmanni tabamusele oli söödu andnud Breel Embolo, siis 78. minutil andis Hofmann ise Šveitsi koondise ründemängijale hea palli ning seis oli 2:0. Üleminutitel vähendas 35-aastane Bosnia ja Hertsegoviina koondislane Vedad Ibisevic küll kaotusseisu minimaalseks, aga viigini enam ei jõutud. Kuna enne 34. vooru mänge oli Mönchengladbach Leverkusenit kahe punktiga edestamas ja nüüd mõlemad võistkonnad teenisid võidu, siis kokkuvõttes midagi ei muutnud ning neljas koht läks Mönchengladbachile.

Teised Saksamaa tipud pakkusid seinast seina esitusi. RB Leipzig võttis võõrsil Augsburgi üle 2:1 võidu Londoni Chelseaga uueks hooajaks käed löönud Timo Werneri väravatest. Augsburgi eest tegi 72. minutil skoori Ruben Vargas.

Dortmundi Borussia oskas samal ajal aga 04: kaotada Hoffenheimile, kuigi rõhk läks ka pigem vahetusmeeste mängitamisele. Hoffenheimi kõik väravad lõi seejuures Horvaatia koondise ründaja Andrej Kramaric, kes sahistas võrku vastavalt kaheksandal, 30., 48. ja 50. minutil. Neist viimane oli löödud penaltist.

Värske meister Bayern sai aga omakorda 4:0 võõrsil jagu Wolfsburgist. Kingsley Coman viis Bayerni neljandal minutil juhtima ja 20-aastane prantslasest keskväljamees Mickael Cuisance suurendas poolajaks eduseisu kahele. 71. minutil jäi Wolfsburg veel ka vähemusse, kui punase kaardi võttis Josuha Guilavogui. Minut hiljem oli tabamus kirjas Robert Lewandowskil ning Thomas Müller tegi 79. minutil seisuks 4:0.

Paderbornil ja Düsseldorfi Fortunal tuleb järgmisel hooajal esiliigas tegutseda. Bremeni Werder pääses napilt, vaid ühe punktiga, väljalangemistsoonist, ja neid ootavad ees üleminekumängud.