United vajas lisaaega, et poolfinaali edeneda. Maguire: karika võitmine tähendaks meile kõike

Manchester United. Foto: AFP/Scanpix

Manchester United kohtus laupäeval Inglismaa karika veerandfinaalis võõrsil Norwich Cityga. 90 minuti möödudes oli seis 1:1 ja alles lisaajal suutis United oma paremuse napilt maksma panna Premier League’i punase laterna vastu.

Esimesel poolajal jäid väravad löömata, aga 51. minutil läks United oodatult juhtima, kui Luke Shaw’ tsenderduse järgselt jõudis pall Odion Ighaloni ning paari meetri pealt suunas nigeerlasest ründemees mänguvahendi võrku. Norwich tegutses kannatlikult edasi ja 75. minutil avaneski Todd Cantwellil võimalus kauglöök teele saata, mis maandus Sergio Romero selja taga. Normaalajal kahe väravaga piirduti ja nii tuli käiku lisaaeg. Kuna 89. minutil oli Norwichi kaitsemängija Timm Klose saanud punase kaardi, siis tuli võõrustajatel pool tundi vähemuses tegutseda ja eesmärk matš penaltiseeriani viia peaaegu õnnestus. Unitedi sangariks kerkis keskkaitsja Harry Maguire, kes 118. minutil oli vastaste trahvikasti jäänud ning Ighalo ja Anthony Martiali ebaõnnestumise järgselt palli tabada sai Norwichi meeste vahelt Maguire teha õnnega pooleks ise otsustava löögi.

“Karika võitmine tähendaks kõike. Liitusin selle klubiga, et karikaid võita. See on suurepärane võistlussari ja loodetavasti mängime poolfinaalis palju paremini kui täna. See oli keeruline mäng ja pidime tohutult tööd tegema. Me ei suutnud oma parimat esitust teha, aga mõnikord just nii karikamängudes juhtubki. Meil oli kuumal kolmapäeval raske mäng, aga tegime koosseisus vahetusi ja see ei tohiks põhjus olla. Ma ei saa hetkel millelegi osutada, peame vaatama mängu üle. Mängisime veidi aeglaselt ja liigselt üritasime keskelt läbi minna. Oleksime pidanud rohkem ääri kasutama. Oleme aga poolfinaalis ja see ainsana loeb,” rääkis Maguire BBC Sport’i vahendusel, kes lisas, et plaanib enne järgmist hooaega vaeva näha, et tänavu kolme löödud värava asemel tuleks neid järgmisel hooajal rohkem.

Pühapäeval peetakse ära ülejäänud kolm veerandfinaalmängu. Vastamisi on Sheffield United – Arsenal, Leicester City – Chelsea ja Newcastle United – Manchester City.