Ceballose külm närv aitas Arsenali poolfinaali, Manchester City ja Chelsea hoidsid oma seljataguse puhtana

Dani Ceballos. Foto: imago images/Scanpix

Inglismaa karikavõistlustel selgusid pühapäeval ülejäänud kolm poolfinalisti. Kui laupäeval pääses veerandfinaalist edasi Manchester United, siis päev hiljem said samaga hakkama Londoni Arsenal, Londoni Chelsea ja Manchester City.

Arsenalil tuli võõrsil heidelda Sheffield Unitediga ja kaheksandal minutil oli võõrustajatel ka värav olemas, kuid videokohtuniku abiga fikseeriti John Lundstramile suluseis. 25. minutil oli Arsenalil aga penalti kasutada ja selle realiseeris edukalt ära Nicolas Pepe. Kolm minutit enne normaalaja lõppu suutis Sheffield David McGoldricki abiga vastata pärast vastaste ebaõnnestunud palli klaarimist, ent Arsenal ei tahtnud lisaaega. Esimesel üleminutil suutis Madridi Realist laenul olev Dani Ceballos edukalt palliga trahvikastis toimetama hakata ja lõpuks virutas selle ka taha nurka, millega oli edasipääs tagatud.

Chelseal oli Leicester Cityga võõrsil tükk tegu, kuid 63. minutil saadi siiski matši ainus tabamus kirja – Willian andis hea tsenderduse värava ette ning Ross Barkley oli mees õigel kohal. City sai samuti võõral väljakul nullimänguga hakkama ja Newcastle Unitedi vastu löödi kaks väravat. 37. minutil viis Kevin De Bruyne City penaltist juhtima ja Phil Fodeni ning Raheem Sterlingu koostöö tulemusena vormistati 68. minutil lõppskooriks 2:0.

Poolfinaalid leiavad aset 18. ja 19. juulil. Manchester United kohtub Chelseaga ning Arsenal võtab vastu Manchester City.