fbpx
Close

Bayerni peatreener: Lewandowski suudaks Ameerika jalgpallis läbi lüüa

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Saksamaa valitseva meistri Müncheni Bayerni peatreener Julian Nagelsmann sai hiljuti võimaluse kaasa rääkida Põhja-Ameerika populaarseima spordiala Ameerika jalgpalli (NFL – National Football League) tegemistes, tuues välja, et üks tema praegustest juhendatavatest Bayerni mängumeestest Robert Lewanowski suudaks sealses vägagi füüsilises liigas läbi lüüa.

33-aastane poolakas Lewandowski on vaieldamatult maailma üks parimaid ründemehi ning tema eestvedamisel on Bayern tulnud nüüdseks üheksal järjestikusel hooajal Saksamaa meistriks. Nagelsmann tõi konkreetselt ka välja, millisel positsioonil oleks Lewandowskil NFL-is potentsiaali ning lisaks tunnistas sakslasest peatreener, et imetleb NFL-i treenerite tööd, kelle juhendamisel viiakse läbi uskumatult detailne ettevalmistus, mille käigus peavad mängijad rohkem kui 500 erinevat liikumist igal hooajal meelde jätma.

“Ta (Lewandowski) võiks olla hea püüdja. Ta on kiire ja füüsiliselt tugev. RedZone’is oleks ta ideaalne püüdmaks lühikest söötu ja teha touchdown,” ütles Nagelsmann BayernTV vahendusel, kus osales veel NFL-i klubi Kansas City Chiefsi treener Andy Reid. “Kui sul on treenerina selline mänguplaan võtta [500 liikumisega], siis suured pealkirjad hakkavad järgmisel päeval tulema. See pole normaalne, aga arvan, et samas ideaalne valmistumaks igaks võimalikuks olukorraks.”

Varasemalt on Euroopa tippjalgpallurite puhul olnud samuti juttu NFL-ist. Näiteks Tottenham Hotspuri ründeäss Harry Kane ja Leicester City’ga Inglismaa meistriks tulnud kaitsemängija Christian Fuchs on avaldanud huvi panna end NFL-is lööjatena proovile, kasutades oma praegusest spordialast omandatud oskusi lisapunktide kogumiseks pärast touchdown’i. Tuntuim näide eurooplasest jalgpallurist NFL-is on endine Austria koondislane Toni Fritsch, kes Viini Rapidi ridades kolmel korral ka Austria meistriks tulnud. Fritsch läks NFL-i 1971. aastal, olles 26-aastane. Kokku kestis tema karjäär seal 12 aastat, mil pallis Dallases, San Diegos, Houstonis ja New Orleansis. Dallas Cowboysiga võitis ta Superbowli ja nii sai temast esimene mängija, kes nii jalgpallis kui Ameerika jalgpallis tiitli võitnud.

scroll to top