fbpx
Close

Scholes peab Ronaldot Cantona’st paremaks: temast professionaalsemat inimest ei leidu

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Kogu oma mängijakarjääri Manchester Unitedis veetnud ja nii klubis erinevaid persoone näinud Paul Scholesil paluti võrrelda legendaarseid number seitsmeid: prantslast Eric Cantona’d ja hiljuti Unitedisse tagasi tulnud 36-aatast Cristiano Ronaldot. Endine poolkaitsja peab ilma igasuguse kõhkluseta paremaks Ronaldot.

“Eric oli väga sarnane, aga Cristiano oli ikkagi teisel tasemel. Eric käis samuti lisaks harjutamas, kuid ta polnud niivõrd jõusaali inimene. Cristiano tegi kõik oma harjutused nii enne kui peale treeningut ja samuti tahtis olla kindel, et on Premier League’i jaoks tugevam, kui minna peale treeningut veel jõusaali. Ma pole kunagi näinud nii professionaalset inimest. Ta oli treeningväljakul terve päeva, harjutades karistuslööke ja treenides oma kiirust. Ta sprintis ülesmäge, jalgade küljes raskused. Ta tegi kõike seda, mida briti mängijad polnud varem näinud,” rääkis Scholes Premier League Productions’ile.

Legendaarne Sir Alex Ferguson tõi Ronaldo 2003. aastal Manchesteri ning järgneva kuue hooaja jooksul sai portugallane kirja 292 mängu, misjärel liikus edasi Madridi Reali. Unitedis lõi ta selle ajaga 118 väravat ja aitas omad kolme Inglismaa meistritiitlini ning ühe Meistrite liiga võiduni. Toona ulatati talle üle ka maailma parima jalgpalluri auhind ehk Ballon d’Or.

Cantona seevastu polnud võimeline Unitedit Euroopas võidule aitama, aga samas korjas ta neli Inglismaa meistritiitlit ja lisaks mõned karikavõidud. 185 kohtumise peale lõi prantslane 82 väravat. Üllatuslikult teatas ta 1997. aasta mais 30-aastasena, et lõpetab karjääri.

scroll to top