fbpx
Close

Gibraltari koondise ründemees: Haaland on klassitu, ta lihtsalt irvitas ja kõndis minema

Avatar

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Dortmundi Borussia ja Norra koondise ründetäht Erling Braut Haaland võib küll paljude lemmik olla, ent Gibraltari koondislane Reece Styche meenutas, kuidas käimasoleva aasta märtsikuus käitus toona veel 20-aastane Haaland äärmiselt ülbelt.

2022. aasta MM-valikmängus võõrustas Gibraltar märtsis Norrat ning pidi 0:3 kaotuse vastu võtma. Seejuures jäi Haaland nullile ning oli kuuldavasti ka päris pettunud. Gibraltari 38-aastane kogenud mängumees Roy Chipolina soovis pärast kohtumist Haalandiga särke vahetada, kuid viimase reaktsioon oli Chipolina meeskonnakaaslase, Hednesford Towni ründaja Reece Styche sõnul pettumustvalmistav.

“Keegi meist ei tahtnud viimati Haalandi särki. Märtsis toimunud mängus meie liider Roy Chipolina küsis Haalandilt tema särki, kui Norra koondisega Gibraltaris mängisime. Norra võitis 3:0, aga Haaland väravat lüüa ei suutnud. Ta vahetati tunni täitumisel puhkama ning oli veidi tujukas. Pärast seda, kui nad mõlemad olid intervjuud ära andnud, ütles Roy talle: “Mu väike poeg on sinu suur fänn. Kas oleksid nõus särke vahetama?” Haaland vaatas talle lihtsalt otsa, naeris ja kõndis minema! Ta suudab osta paljusid asju, aga mitte klassi. Küllap on meediast tulnud tähelepanu talle pähe löönud. Ta oli võimalus väikse lapse päev, kuu, aasta või mis iganes rõõmsaks teha, aga ta ütles “ei”. Seega ei tahtnud keegi tema särki Oslos (Norra võitis teise omavahelis mängu koduplatsil 5:1 ja Haaland lõi kolm väravat – toim.). Võib-olla jättis ta selle alles oma kübaratriki pärast või andis selle mõnele Norra fännile, sest see oli nende esimene kodumäng pealtvaatajatega pärast koroonaviirust,” rääkis Styche The Suni vahendusel.

Kuigi Norra teenis viimases mängus suure võidu, siis ei jäänud ka FIFA edetabelis alles 195. kohal paiknev Gibraltar häbisse ja just Styche lõi omade poolelt auvärava. “Mul pole Haalandi särki vaja, et seda hetke meenutada. Minu värav on ajalukku kirjutatud ja need mälestused jäävad mulle alatiseks pähe,” lisas Styche.

scroll to top