fbpx
Close

Robben: võib-olla hakkan uuesti mängima

Avatar

Franck Ribery ja Arjen Robben. Foto: Imago Images/Scanpix

Suure osa oma mängijakarjäärist Müncheni Bayernis pallinud hollandlasest ääreründaja Arjen Robben andis oma pikaaegse koduklubi poolt korraldatud intervjuus teada, et on mõelnud tippjalgpalli juurde naasta.

Robben lõpetas eelmisel suvel karjääri, olles kümme järjestikust hooaega Bayernit esindanud. Varasemalt on ta jõudnud kuuluda veel kodumaa klubidesse Groningeni ja Eindhoveni PSV-sse ning olnud Inglismaal Londoni Chelsea ridades ja Hispaanias Madridi Realis. Bayernis realiseeris ta oma potentsiaali aga täielikult ära, kus tuli kaheksal korral Saksamaa meistriks ja võitis korra ka Meistrite liiga. Kaks meistritiitlit sai ta samuti Chelseast ja ühe Realist ning PSV-st.

Endist Hollandi koondislast on kogu karjääri vältel vigastused saatnud, kuid sellest hoolimata suutis ta 35. eluaastani kõrgeimal tasemel jalgpalli mängida. Kui Bayerniga tal leping lõppes, siis nii Groningen kui ka PSV pakkusid talle võimalust karjääri jätkata, aga Robben soovis panna karjäärile punkti just Bayernis. Samas ei välista ta nüüd, et võib ümber mõelda.

“Alguses ei igatsenud ma jalgpalli üldse. Aga siis oli faas, kus tundsin jälle tõmmet ja mul oli mõtteid, et äkki tahaksin veidi veel mängida. Aeg-ajalt on mul ikka selline tunne. Selle viiruse taustal on aeg kõigi jaoks väga veider ning kui jalgpall naaseb, siis nüüd! Aga võib-olla jääb see alatiseks alles. Olen lihtsalt sportlane,” ütles Robben

“Olen sellel hooajal paljudest Bayerni mängudest eemale jäänud, sest olin hõivatud muude tegevustega. Mul pole kunagi olnud võimalik midagi iseseisvalt planeerida. Kui oled karjääri lõpetanud, siis keegi ei oota sind, aga sa vajad midagi, mille nimel voodist püsti tõusta. Mu puhul on selleks mu lapsed.”

Robbeni suhtes on vihjatud, et ta võiks treeneritöö peale mõelda ja isegi viis mõne oma poja noortevõistkonna treeningu läbi. Aga 36-aastane endine mängumees pole jõudnud otsusele, mida tulevikus soovib teha. “Midagi kindlat mul mõttes pole,” lisas Robben.

scroll to top