Portugal sammus läbi raskuste EM-ile, Sterling naasis pärast skandaali Inglismaa koondisesse ja aitas omad võidule

2020. aasta Euroopa meistrivõistluste pühapäeval toimunud valikmängudes tagas koha finaalturniirile Portugali koondis. Serbia unistus aga purunes alagrupi võitnud Ukraina vastu.

Serbia vajas edasipääsuks vaid võitu, sest B-alagrupis teisel kohal paiknenud Portugal edestas neid ühe punktiga. Kodumeeskonna jaoks oli algus paljulubav, sest üheksandal minutil realiseeris Dušan Tadic penalti ning Serbia juhtis 1:0. 32. minutil finaalturniirile juba koha taganud Ukraina koondis aga viigistas, kui täpne oli Roman Jaremtšuk. Fulhami ründaja Aleksandar Mitrovic aitas serblased 56. minutil jällegi ette, kuid lõppsõna jäi külalistele. Kiievi Dünamo ründemees Artjom Besjedin oli kolmandal üleminutil täpne ning Serbia jäi võidupunktidest ilma.

Portugal alistas aga Luksemburgi 2:0. Bruno Fernandes avas 39. minutil skoori, kuid kodumeeskond osutas kohtumise selgele favoriidile tugevat vastupanu ning portugallastel oli tükk tegu, et teine värav ära lüüa. 86. minutil sellega siiski Cristiano Ronaldo hakkama sai. 20 punkti kogunud Ukraina liikus alagrupist esimesena edasi ning 17 punktiga Portugal teisena. Serbia jäi nii 14 punkti peale, järgnesid Luksemburg nelja ja Leedu ühe punktiga.

A-alagrupis olid Inglismaa ja Tšehhi pääsu EM-ile taganud. Lahtine oli aga 4. ja 5. koha saatus ning kuna Bulgaarial õnnestus Vasil Božikovi 56. minuti tabamusest alistada üllatuslikult 1:0 Tšehhi, siis jäi Montenegro alagrupis viimaseks ehk viiendaks. Kolmanda koha meeskond Kosovo pidi koduplatsil Inglismaale 0:4 alla vanduma. Hiljuti Liverpooli ridadesse kuuluva Joe Gomeziga tülli läinud ja Montenegroga matšist seetõttu eemale jäänud Raheem Sterling oli nüüd inglaste koosseisus tagasi ja sai ka täisminutid kirja.