fbpx
Close

Inglismaa pööras kaotusseisu võiduks, maailmameistrid ja Euroopa meistrid parimat välja ei selgitanud

Avatar

Marcus Rashford ja Jadon Sancho (paremal). Foto: Reuters/Scanpix

UEFA Rahvuste liiga pühapäeval toimunud mängudes said A-tasandi kohtumistes ainsana võidu kirja Inglismaa, Horvaatia ja Taani. Sarnaselt Eestile viigistas ka Leedu ning lähiriikidest tegi sama veel Venemaa. Soome koondis oli Robert Taylori ja Fredrik Jenseni teise poolaja väravatest parem Bulgaariast. Muuhulgas olid vastamisi veel valitsev maailmameister Prantsusmaa ja Euroopa meister Portugal, kuid väravad jäid löömata.

Inglismaa võõrustas tugevat Belgia koondist ja viimased asusid mängu ka 16. minutil Romelu Lukaku penaltist juhtima. 39. minutil viigistas aga Lukaku endine klubikaaslane Manchester Unitedist Marcus Rashford samuti penaltist seisu. Lõppsõna jäi võõrustajatele, kui 65. minutil suunas Madridi Atletico äärekaitsja Kieran Trippier palli trahvikastis edasi Mason Mountile ning Londoni Chelsea ründav keskväljamees sai läbi vastase rikošeti mänguvahendi võrku pandud.

Horvaatia asus kohtumises Rootsiga 32. minutil Nikola Vlasici tabamusest juhtima, kuid külaliste poolelt kombineerisid 66. minutil viigivärava sööduandja Emil Forsberg ja Marcus Berg. 84. minutil lasid rootslased kaitseliinis eksimuse läbi, misjärel andis Ivan Perišic täpse söödu Andrej Kramaricile, kes paarilt meetrilt ei eksinud.

Taani koondis ei jätnud võõrsil mängides aga mingit võimalust alati tugevat vastupanu osutavale Islandile. Runar Sigurjonssoni omaväravast jäid islandlased avapoolaja lõppedes kaotusseisu ja teise poolaja alguses suurendas taanlaste edumaad Christian Eriksen, kes üksi kontrarünnakusse pääsedes lahendas olukorra edukalt ära. Lõppskoori vormistas Robert Skov kaunist ristnurka maandunud tabamusest.

Tulemused:

A-tasand:

Bosnia ja Hertsegoviina – Holland 0:0

Horvaatia – Rootsi 2:1

Inglismaa – Belgia 2:1

Prantsusmaa – Portugal 0:0

Island – Taani 0:3

Poola – Itaalia 0:0

B-tasand:

Iirimaa – Wales 0:0

Soome – Bulgaaria 2:0

Norra – Rumeenia 4:0

Iisrael – Tšehhi 1:2

Põhja-Iirimaa – Austria 0:1

Venemaa – Türgi 1:1

Šotimaa – Slovakkia 1:0

Serbia – Ungari 0:1

C-tasand:

Kasahstan – Albaania 0:0

Armeenia – Gruusia 2:2

Eesti – Põhja-Makedoonia 3:3

Leedu – Valgevene 2:2

Kreeka – Moldova 2:0

Kosovo – Sloveenia 0:1

scroll to top