fbpx
Close

Endine Arsenali peatreener Wenger käis välja idee, mille alusel toimuks suurturniire kaks korda enam

Avatar

Arsenal manager Arsene Wenger on the touchline for the final time as Arsenal manager during the Premier League match between Huddersfield Town and Arsenal at the John Smith s Stadium, Huddersfield, England on 13 May 2018. PUBLICATIONxNOTxINxUK Copyright: xThomasxGaddx PMI-2021-0021

1996-2018 Londoni Arsenali eesotsas tegutsenud legendaarne Arsene Wenger pakkus välja, et maailmameistrivõistlused ja Euroopa meistrivõistlused võiksid toimuda iga teise, mitte nelja aasta tagant.

UEFA tuli välja Rahvuste liigaga lootuses pakkuda omasuguste koondiste seas konkurentsivõimelisemaid mänge. Paljud on selle ka heaks kiitnud, aga Wengeri arvates võiks antud sarja kaotada ja mängida tihedamini finaalturniire. 70-aastase FIFA-s globaalse jalgpalli arendusjuhi ametis tegutseva prantslase sõnul ei huvita keskpärast fänni või ei saa ta aru Rahvuste liiga olemasolust.

“Peame Rahvuste liigast lahti saama ja leidma asemele selgemaid üritusi, millest kõik aru saavad. Kui küsid inimestelt tänaval, mis on Rahvuste liiga, siis ei leia sa kuigi palju neid, kes suudaksid selgitada. Meil peab olema võimalikult vähe üritusi. Üks MM ja EM igal teisel aastal oleks ilmselt kaasaegsele maailmale palju kohasem,” teatas Wenger Bild vahendusel antud intervjuus.

Wengeri arvates võiks kõik kvalifikatsioonimängud ära pidada ühe kuu jooksul, mis aitaks lihtsustada teleõiguste müügiprotsessi ja sama ka sponsorite osas. FIFA on tema kinnitusel seda ideed juba arutanud, lükates ümber väite, nagu liiga tihe suurturniiride korraldamine kaotakse ära nende sära.

“Vastan alati inimestele, kes seda ütlevad, et vaatepilt pole seotud ajaga, kui ootad taas mängimist, aga selle asemel hoopis turniiri kvaliteediga. Peale selle vaatavad inimesed igal aastal Meistrite liigat. Isiklikult arvan, et see [muudatus] oleks suur samm edasi,” lisas Wenger.

scroll to top