fbpx
Close

Arsenali endine ründemees: klubi peaks Wengeri tagasi tooma!

Avatar

Arsenal manager Arsene Wenger on the touchline for the final time as Arsenal manager during the Premier League match between Huddersfield Town and Arsenal at the John Smith s Stadium, Huddersfield, England on 13 May 2018. PUBLICATIONxNOTxINxUK Copyright: xThomasxGaddx PMI-2021-0021

1983-1988 Londoni Arsenali ridadesse kuulunud šotlasest ründemängija Charlie Nicholas tõstatas teema oma endise koduklubi peatreeneri osas, milles pakkus välja, et ühtaegu nii armastatud kui ka vihatud pikaaegne juhendaja Arsene Wenger tuleks Mikel Arteta kõrvale appi tuua.

Arsenal tegi oma ajaloo halvima hooaja alguse pärast 1974/75 hooaega. Nüüdseks on aga Premier League’is kolm järjestikust võitu saadud ja ka Inglismaa karikasarjas jõuti hiljuti neljandasse ringi edasi, kui alistati lisaajal Newcastle United 2:0. 59-aastase Nicholase arvates pole mured siiski veel kadunud ja klubi peaks uurima, kas oleks võimalus 22 aastat Arsenali tüürinud Arsene Wenger tagasi tuua, kes praegusele peatreenerile Mikel Artetale väärt õpetussõnu suudaks anda.

“Soovitasin umbes kahe aasta eest, et nad peaksid Arsene Wengeri tooma Arsenali tagasi. Kui Wenger ja David Dein koos töötasid, siis toodi Thierry Henry’sid ning Patrick Vieira’sid. See oli koostöö, mida peatreener tahtis. Nende koostöö toimis valatult. Wenger oli ilmselt liiga intelligentne jalgpalli jaoks ja tahtis ka sõna sekka öelda rahaasjade puhul. Dein oleks öelnud: “Kui saame seda lubada, siis lihtsalt läheme ja toome selle mängija sulle.” See toimis niivõrd edukalt,” rääkis Nicholas podcast’i Paddy Power’s From the Horse’s Mouth vahendusel.

“Ja ma endiselt tooks ta praegu tagasi. Artetale poleks ta ohuks, vaid ta oleks seal, et teda aidata. Ta on ehe Arsenali fänn ja seetõttu näitaks ta liidrioskust ning arusaama, mida klubi vajab. Kui Arsenel palutakse helistada või tulla kohtuma mõne mängijaga Madridi Atleticost, Barcelonast või Madridi Realist, siis arvan, et on suur võimalus, et ta aitaks nendel tehingutel teoks saada oma kohaloleku ja mainega. Arvan endiselt, et ta mängiks imelist rolli Arteta õpetamisel tõeliste peatreeneri reeglite osas. Loomulikult tegi ta palju vigu ning Unai Emery ja Arteta on tema tõttu pidanud mitmete halbade üleminekutega tegelema, aga mõningaid vigu tegi ka Sir Alex Ferguson, kes on endiselt läbi aegade parim. Seda juhtub, aga peame austama seda, mida Wenger suutis luua.”

scroll to top