fbpx
Close

Endine USA koondislane: Pulisic Chelseas on raiskamine

Avatar

Foto: Imago/Scanpix

96 korral Ameerika Ühendriikide koondist esindanud ning suure osa oma mängijakarjäärist kohalikus kõrgliigas MLS-is erinevates klubides pallinud Alexi Lalas avaldas arvamust, et Londoni Chelsea 22-aastane ründemees Christian Pulisic vääriks paremas meeskonnas mängimist, sest Chelseas pole tema kõrval piisavalt kvaliteetseid mängijaid.

Chelsea läks tänavusele hooajale vastu suurte lootustega ja kui esimestes mängudes oli Frank Lampardi juhendatav võistkond tiitlinõudlejate hulka tõusmas, siis nüüd on viimases kolmes mängus võiduta jäädud ja liigatabelis üheksandaks langetud. Lampardi koht peatreenerina on kõikumas ja inglane tunnistas ka ise hiljuti, et vaatamata oma edukale mängijakarjäärile Chelseas on alati olemas võimalus, et ta vallandatakse. Lalas juhtis aga omakorda tähelepanu klubi keerulisele seisule oma kaasmaalase Pulisici näitel. Tema arvates ei saa Pulisic oma täit potentsiaali avaldada, kuna üldine tase Chelseas jätab soovida.

“Selline on Chelsea kõige oma talendi ja rahaga, mida on kulutatud. Ütlen kohe ära, et Christian Pulisic on selle Chelsea’ meeskonna jaoks liiga hea. Hetkel tema talendikust raisatakse seal,” sõnas 50-aastane Lalas intervjuus State of the Union podcast’i vahendusel.

“Mu arust oli Pulisic imeline. Tean, et mõningatel kordadel näis, nagu ta püüab kõike ise teha, kui võttis kaks või kolm mängijat ette oma kiiruse, ühe-kahe puute mänguga ning kõige muu sellisega. Kui seda mängu (1:3 Manchester Cityle – toim.) vaatad, milles Chelsea hävitati täielikult, siis on mul raske leida kedagi, kes mängu vaadates Pulisicit eredaimana välja ei tooks. Alati pole nii, kui Pulisic mängib, aga just selle mängu põhjal olin tänulik ja austasin fakti, et ta pidevalt läks palli järele.”

“Ta tegi järjepidevalt seda, milles on niivõrd osav – mängijaid ette võtta. Teatud kordadel oli kaks või kolm mängijat, parimal juhul viimane mees sai pallile pihta, aga polnud nii, et tal oleks ründes võimalusi olnud, mistõttu ütled: “miks ta tahab kõike ise teha” või “ta võtab liiga palju enda peale”. Siit paistabki probleem välja. See, kuidas räägime Pulisici esitusest, on mängija kohta, kes särab hoolimata faktist, et ta ei mängi koos parimate mängijatega või mängib tohutu vastasega ja on ikka võimeline silma paistma,” lisas Lalas.

scroll to top