fbpx
Close

Liverpooli peatreener Klopp Meistrite liiga uuendustest: see on täielik nali!

Avatar

Võidukas Liverpool eesotsas Jürgen Kloppiga. Foto: Imago Images/Scanpix

Käesoleval nädalal ohtralt kirgi kütnud, Euroopa suurklubide algatatud Superliiga idee on vähemalt ajutiselt unarusse langenud. Küll aga tutvustas UEFA oma plaane Meistrite liiga uuenduste osas, mis on tekitanud jällegi paljudes pahameelt. Oma arvamust avaldas nüüd Liverpooli juhendaja Jürgen Klopp.

UEFA on otsustanud, et 2024. aastast laiendatakse Meistrite liiga 36 meeskonnani ning alagrupiturniir kaotatakse. Võrreldes praegusega tekib juurde rohkem mänge – kui seni tuli hooaja esimeses pooles kuus alagrupimängu pidada, siis nüüd kasvaks see arv kümneni. Klopp leiab, et sellega on võimatu hakkama saada.

“Kõik teavad, mida arvan rohkematest mängudest. Sa ei saa lihtsalt tutvustada, et tuleb rohkem mänge ja rohkem võistlussarju. Jah, Superliiga idee on laualt maas. Hea. Väga hea. Suurepärane. Aga uus Meistrite liiga formaat pole midagi sellist, mille peale ütleks: “Oh, suurepärane, teeme ära!” Nad näitasid seda mulle ja helistasid ning mul oli üks tund aega, et kogu ideega tutvuda. Ütlesin, et mulle see ei meeldi. Mängida tuleb kuue mängu asemel kümme ja mul pole õrna aimu, kuhu me need sätime. Saab näha, mis juhtub. Võib-olla palub UEFA Inglismaa jalgpalliliidult (EFL), et karikamängud jäetakse ära või et meil saab olema Premier League’is vaid 18 meeskonda. Sellised asjad. Öelge seda Premier League’ile ja EFL-ile ning nemad ütlevad: “Mitte mingil juhul!”” rääkis Klopp reedel ajakirjanikele.

“Ainsad inimesed, kellelt kunagi arvamust ei küsita, on treenerid, mängijad ja toetajad. Tean, et toetajad arvavad, et me saame palju palka, aga oleme juba õhukesel jääl ning kõik treenerid arvavad sama, uskuge mind. Kui me kõik mõtleksime samamoodi, siis oleks selles sees tõsiasi, et seda kõike on liiga palju! UEFA ei küsinud meilt midagi, Superliiga eestvedajad ei küsinud meilt midagi, keegi ei küsi meilt midagi. On lihtsalt “mängi rohkem mänge” teema ja nagu varasemalt ütlesime, siis sellises struktuuris pole see võimalik. Sul ei saa olla liigas 20 meeskonda, kahte karikasarja ja kümmet eurosarja mängu enne jõule. Meilt ei küsita, vaid peame lihtsalt esitlema.”

Klopp pole sugugi ainus, kes uut Meistrite liiga formaati kritiseerinud. Oma sõna on sekka öelnud ka Manchester City peatreener Pep Guardiola ja sealne mängumees Ilkay Gündogan. Klopp avaldas aga suurt pettumust, et nii treenerid kui ka mängijad pannakse keerulise fakti ette lihtsalt rohkem mänge pidada hooaja jooksul, sest makstakse ju head palka.

“Nad said kõik oma õppetunni. Nad ei tule järgmisel nädalal ümber nurga, püüdes midagi teha. Olen selles üpris kindel. Aga ma pole naiivne. Tean, et asju arutatakse. Mul pole muutuste vastu midagi. Tahtsime kõik, et uus Superliiga kaoks, aga samal ajal on meil ees uus Meistrite liiga. Kes luges seda plaani ja ütles: “Oh, see on perfektne!”? Kes ütleb mulle nüüd, et küsimus pole rahas? See on nali! Ütlesin varasemalt seda ka Rahvuste liiga puhul või kui FIFA tahtis teha klubide maailmameistrivõistlusi. Nad ei küsi, vaid lihtsalt tutvustavad seda. Miks? Raha. Suurepärane, et Superliiga teoks ei saanud, täiesti suurepärane. Olukord näitab, et rohkem seda ei juhtu. See oli plaanitud püüdlus, mida ei suudetud läbi suruda. Uskuge mind, midagi sellist ei juhtu pikka aega, aga teised asjad küll!”

“Räägime mängijate ja treeneritega koguaeg ja kui mainime mingeid asju, siis on vastuargumentideks alati “jah, aga sa saad head palka”, “roteeri oma koosseisuga” ja muud sellised asjad. Praegune jalgpallistruktuur pole suuteline rohkemateks mängudeks ja ma ei tea, miks mõned kõrgel tasemel mõtlevad, et peaksime hakkama saama rohkemate tasavägiste mängudega. Mis on vastuoluks? Peame tagama, et kvaliteet jalgpallis kasvaks. Mitte ostude, vaid treeningutega. See pole lihtsalt võimalik. Aga järjepidevalt kahandame treeningaegu. Rääkisin sellest, kuid keegi eriti ei kuulanud. Nad ütlesid, et lihtsalt virisesin. Nüüd midagi juhtus ja kõik olid järsku ühel lainel. Midagi sellist ei tohiks juhtuda. Midagi konkreetset küll ei juhtunud, aga muu juhtub, mis on palju hullem. Rohkem mänge, rohkem mänge. Kui rääkisime siin riigis viiest vahetusest, siis ütlesid kõik, et see on parem suurtele klubidele. Ei, ei ole! See on parem mängijatele! Keegi ei kuulanud. Need on mu mured, mitte juhtumata jäänud asjad. Asjadega, mis juhtusid, peame endiselt tegelema,” lõpetas Klopp.

scroll to top