fbpx
Close

Barcelona võtmemängija Busquets: võiksin viis või kuus tundi rääkida klubi raskustest

Avatar

Foto: SIPA/Scanpix

Kogu karjääri Barcelonas pallinud Hispaania koondislasest poolkaitsja Sergio Busquetsi käest uuriti olukorra kohta, mis on tema pikaaegset klubi viimastel hooaegadel tabanud. Kogenud mängumees selgitas, kuid tõi välja, et võiks probleemidest tundide viisi rääkida.

Barcelona selge liider Lionel Messi soovis suvel klubist lahkuda, peatreeneritega pole Kataloonia au ja uhkus viimaste aastate jooksul täkkesse pannud ning mullune hooaeg lõppes häbiväärse 2:8 kaotusega Müncheni Bayernile Meistrite liigas. Lisaks sellele sai kinga ka alles talvel peatreeneriks määratud Quique Setien ja asemele saabus Ronald Koeman, kuid seoses klubi presidendivalimistega ei pruugi hollandlaselgi seal pikka pidu olla. Nimelt praegune klubi president Josep Maria Bartomeu on praktiliselt oma usalduse teiste silmis ebaõnnestunud mängijate värbamispoliitika tõttu kaotanud ja üks vastaskandidaatidest on jõudnud juba välja öelda, et tema Koemani peatreenerina näha ei taha ja tooks sinna klubi legendaarse keskväljamehe Xavi Hernandezi.

Selliste keeruliste olude puntras peavad Barcelona mängijad igapäevaselt sees olema ning üks neist, kes suudab klubi tõuse ja mõõnu võrrelda, on kindlasti Busquets. Hispaania koondis viigistas hiljuti 0:0 Portugaliga ja 1:0 alistati Šveits. Nüüd ootab ees Ukraina ja enne seda kohtumist uuritigi Busquetsi käest Barcelonas valitseva olustiku kohta.

“Üks asi on see, mis juhtub väljaspool ja mis pole klubi jaoks parim moment. Teine asi on see, mis juhtub väljakul. Tegemist polnud meie parima aastaga ja see paistab välja nii individuaalsel kui kollektiivsel tasandil. Kui hakkaksin oma arvamust avaldama hoolikalt, võib selleks kuluda viis või kuus tundi. Jalgpall on meeskonnamäng ja kui sa pole kollektiivselt hea, siis pole sa seda ka individuaalselt. Aga see on juba juhtunud ja meil on uus võimalus. Asjad on muutunud ja loodame, et see läheb paremaks,” ütles Busquets pressikonverentsil.

“Keskendun hooajalt hooajale. On selge, et ma pole enam 20-aastane ja ei saa tuleviku poole eriti enam vaadata. Tunnen end aga hästi. Kõik sõltub igast olukorrast iga mängija puhul. Uus, kuid omapärane hooaeg on alanud. Loodan, et rahvusmeeskonnas suudan kesta veel pikka aega,” lisas 32-aastane Busquets, kui uuriti tema enda kohta.

scroll to top