fbpx
Close

Wenger meenutas Arsenalist lahkumist: meist keegi ei teadnud, kes meeskonda tegelikult juhib

Avatar

Arsene Wenger. Foto: AFP/Scanpix

22 aastat Londoni Arsenali peatreener olnud Arsene Wenger avaldas, et 2018. aastal meeskonna eesotsast lahkudes oli palju ebaselgust ning paljudel oli küsimus, kes on klubis juht.

Wengeri jaoks muutus viimase paari aasta jooksul Arsenalis olles poolehoidjate poolt tulnud surve väga suureks, kui nõuti kehvade tulemuste pärast tema lahkumist. Klubiga 17 tiitlit võitnud, millest kolm Inglismaa meistrikarikat, võitnud Wenger meenutas nüüd, et tema eemaldumise perioodil oli Arsenalis tegelikult üldse suur segadus.

“Mulle pole kohane õigust mõista. Aga leian, et klubi hakkas palju uuesti investeerima ning asjad kippusid halvaks muutuma. Palju oli lõhenemist. Me ei teadnud enam, kes on juht ning midagi sellist pole kunagi hea märk. Nüüd on loodud ühtsus ja tehakse häid tehnilisi otsuseid,” ütles Wenger Canal+ vahendusel.

“Sul tuleb leida veidi mänguvormilist poolt ja tasakaalukust. See saab olema [praeguse peatreeneri] Mikel Arteta ülesanne, kes peab kaitse ja ründe vahel õige tasakaalu leidma. Jah, ta teeb head tööd. Klubi on oma väärtused tagasi saanud, aga sõltub pikemast perspektiivist, kas nende väärtuste esindatavus jätkub. Varem austati Arsenali, sest andsime noortele mängijatele võimaluse,” lisas 70-aastane prantslane.

Kas Arsenali poolelt võeti Wengeriga ühendust, kui Unai Emery teenetest otsustati loobuda ja Mikel Arteta palgata? “Ei. Kui klubist lahkud, siis alguses pead olema täiesti eraldatud. Aga ta (Arteta) helistas mulle ning soovisin talle edu.”

Viimati kaotas Arsenal Premier League’is küll 0:1 tunamullusele meistrile Manchester Cityle, kuid hoolimata sellest on hooaega vägagi viisakalt alustatud ja liigatabelis hoitakse peale viit vooru kuuendat kohta. Neljapäeval on meeskond võistlustules UEFA Euroopa liigas, kui minnakse vastamisi Viini Rapidiga ja pühapäeval kohtutakse taas koduses liigas Leicester Cityga.

scroll to top