Madridi Real põrus totaalselt, Bayern lammutas, Liverpoolile keeruline võit

Zinedine Zidane. Foto: AFP/Scanpix

UEFA Meistrite liiga kolmapäeval toimunud mängudes võtsid suure võidu Müncheni Bayern ja Atalanta. Kolm punkti said tabelisse kirja veel Manchester City ja Liverpool, Madridi Real üllatuslikult libastus.

Hispaania meistri Reali jaoks algas uus hooaeg Euroopas täieliku hävinguga. Külla oli sõitnud mullune Euroopa liiga poolfinalist Donetski Šahtar ja poolajaks leiti end koguni 0:3 kaotusseisust. Šahtari esimese värava lõi 29. minutil Tete, neli minutit hiljem sai omaväravaga hakkama Raphael Varane ja Manor Solomon oli täpne 42. minutil. Real siiski hakkas tagasi tulema ning viie minuti jooksul skoorisid nii Luka Modric kui ka Junior Vinicius ja mängida jäi veel veidi üle poole tunni. Teisel lisaminutil oli Federico Valverde palli postide vahele toimetanud, kuid videokohtuniku abiga fikseeriti suluseis ja Realil jäi ka viigipunkt võtmata.

Valitsev Meistrite liiga võitja Müncheni Bayern ei jätnud Madridi Atleticole koduplatsil mingit varianti. Kingsley Comani ja Leon Goretzka väravatest juhiti 41. minutiks 2:0. Corentin Tolisso tegi seisuks 3:0 ja Comani 72. minuti tabamusest vormistati lõppskoor.

Liverpool sai võõrsil Nicolas Tagliafico 35. minuti omavärava toel läbi raskuste jagu Amsterdami Ajaxist. Manchester City jäi koduplatsil Portoga matšis Marulanda Fernando Luis Diaze 14. minuti väravast kaotusseisu, aga Sergio Agüero vastas penaltist ja tabamuse lisasid veel Ilkay Gündogan ning Ferran Torres.

Milano Inter võõrustas Mönchengladbachi Borussiat, aga avapoolajal jäid väravad löömata. 49. minutil Romelu Lukaku seda küll tegi, kuid 63. minutil Ramy Bensebaini viigistas. Jonas Hofmann viis külalised ka juhtima, ent normaalaja viimasel minutil sahistas taas võrku Lukaku ja punktid läksid jagamisele. Mõnevõrra üllatuslikult jäi võiduta ka Prantsusmaa tippklubi Marseille’ Olympique, kui võõrsil heideldi Piraeuse Olympiakosega ning viimaste egiptlasest ründemees Koka lõi esimesel üleminutil võiduvärava.