Madridi Reali peatreener Zidane süüdistas pärast kohutavat mängu ennast: olen võimeline seda olukorda parandama

Real Madrid players celebrate the goal of their goalkeeper Thibaut Courtois during the Spanish La Liga soccer match between Valencia and Real Madrid at the Mestalla Stadium in Valencia, Spain, Sunday, December 15, 2019. (AP Photo/Alberto Saiz)

Valitseva Hispaania meistri Madridi Reali jaoks algas tänavune Meistrite liiga hooaeg suure altminekuga, kui Donetski Šahtarilt saadi kolmapäeval koduplatsil 2:3 kaotus. Peatreener Zinedine Zidane leidis, et suudab oma hoolealused edasi võidusadamasse tüürida.

Real oli Šahtari vastu paberi peal kindel favoriit, ehkki koduses liigas oldi hiljuti 0:1 alla jäädud uustulnukale Cadiz’ile. Lisaks sellele puudus Ukraina suurklubi ridadest koroonaviiruse tõttu koguni 13 põhivõistkonna mängijat. Poolajaks oli Šahtar ikkagi 3:0 peal ja kuigi Real vähendas kaotusseisu minimaalseks, siis viigivärav tühistati suluseisu tõttu ja kokkuvõttes ühtegi punkti ei teenitud. Zidane’i sõnul kannab tema meeskonna kehva esituse tõttu vastutust.

“Näen, et olen võimeline seda parandama, just seda ma teha püüangi. Sama üritavad teha ka mängijad. Proovime lahendust leida ja ka leiame selle. Nüüd peame valmistuma laupäevaseks mänguks Barcelonaga. Olen praeguse olukorra eest vastutav ja alates esimesest poolajast oli kõik negatiivne – midagi sellist, milles ma pole hakkama saanud. Esimene värav mõjutab kõike ja see maksis meile valusalt kätte. Aga see võistlussari alles algas ning me pole lootust kaotanud. Tegemist on keerulise kaotusega. Oli raske õhtu ja homme (täna – toim.) hakkame laupäevaks valmistuma,” rääkis Zidane Marca vahendusel.

Vastab tõele, et juba laupäeval on Real heitlemas hooaja esimeses El Clasico‘s igipõlise rivaali Barcelonaga. Real on Hispaania kõrgliigas küll kümne punktiga kolmandal kohal, aga Barcelonal on üks kohtumine varuks ja seni on kogutud seitse punkti, mis annab üheksanda positsiooni liigatabelis.