Euroopa liiga alustas: tippliigade võistkonnad tunnistasid vaid võite, Napolile ainsana piinlik kaotus

Leicester City. Foto: REUTERS/Scanpix

Sarnaselt UEFA Meistrite liiga uue hooaja algusele rullus neljapäeval lahti ka Euroopa liiga alagrupiturniiri avavoor ning ära peeti 24 kohtumist. Võidukad olid kõik Inglismaa klubid, sakslaste Leverkuseni Bayer lõi koguni kuus väravat. Üllatustulemuse alla liigitub Napoli kaotus Ragnar Klavani endisele koduklubile AZ Alkmaarile.

Premier League’i võistkondadest tuli raskeim võit Londoni Arsenalile. Võõrsil Viini Rapidiga kohtudes jäid avapoolajal väravad löömata ning 51. minutil jäädi ka kaotusseisu Taxiarchis Fountase tabamusest. Nelja minuti sees otsustas Arsenal siiski võitja ära, kui esmalt oli täpne David Luiz ja 74. minutil ka Pierre-Emerick Aubameyang.

Leicester Cityl koduplatsil ukrainlaste Luganski Zorja vastu probleeme ei tekkinud ja James Maddisoni, Harvey Barnesi ning Kelechi Iheanacho väravatest võeti 3:0 võit. Tottenham Hotspur sai samal ajal samuti 3:0 jagu Linzi LASK-ist, avavärava lõi Lucas Moura, 27. minutil läks omavärav kirja Andres Andradele ning lõppseisu eest kandis hoolt Heung-Min Son.

Kui Leverkusen alistas 6:2 Nice’i, siis Hoffenheim sai tänu Christoph Baumgartneri 64. minuti ja Munas Dabburi üleminutite värava toel 2:0 võidu Belgradi Crvena Zvezda üle. Hispaania klubide leerist said võõrsil 1:0 ja 2:1 võidu võõrsil kätte vastavalt Real Sociedad ja Granada. Villarrealil oli türklaste Sivassporiga tükk tegu, aga lõpuks teeniti siiski 5:3 võit.

Alkmaari aitas võõrsil Napoli üle võidule Dani de Wit, kes hea kombinatsiooni tulemusena trahvikastis olles palli ühe puutega võrku suunas. AS Roma tuli Berni Young Boysiga mängus kaotusseisust välja ning Bruno Perese ja Marash Kumbulla väravatest oldi lõpuks 2:1 paremad. 3:1 skooriga võitis AC Milan võõrsil Glasgow’ Celticut, kui Rade Krunici ja Brahim Diaze abiga juhiti 42. minutiks 2:0. Celticu poolelt vastas 76. minutil Mohamed Elyounoussi, Milani kolmanda lõi lisaminutitel Jens Hauge.