Avapoolaja kaotanud United tagus teisel viis vastuseta väravat, kehvalt alustanud Arsenal jättis lootused finaalist ellu

-Bruno Fernandes | Foto: AP/Scanpix

UEFA Euroopa liigas peeti neljapäeval ära poolfinaalide avamängud. Manchester United purustas koduplatsil AS Roma ja on põhimõtteliselt koha finaalis kindlustanud. Londoni Arsenal pidi võõrsil leppima kaotusega Villarrealile.

United läks üheksandal minutil Bruno Fernandesi tabamusest juhtima, aga Euroopa liiga võitu nooliv, mis annaks seeläbi uueks hooajaks koha Meistrite liigas, Roma meeskond vastas Lorenzo Pellegrini ja Edin Džeko väravatega ning 34. minutiks olid külalised nii juhtimas. Kui puhkepausile mindi samuti Roma juhtimisel, siis edasi korraldas United korraliku jõudemonstratsiooni. Edinson Cavani viis Unitedi 64. minutiks 3:2 ette, Fernandes ja Paul Pogba lõid omade heaks neljanda ja viienda värava ning lõppskoori 6:2 vormistas 86. minutil Mason Greenwood. Roma vajab seega korduskohtumises nelja tabamust, mis võõrsil löödud väravate reegli abil annaks pääsu finaali, kuid on ütlemata keeruline sellist stsenaariumit ette näha.

Arsenal oli võõrsil vastamisi Villarrealiga ja algus oli Mikel Arteta juhendatavale meeskonnale kohutav. Manuel Trigueros viis võõrustajad juba viiendal minutil juhtima ja 29. minutil tegi Raul Albiol seisuks 2:0. Olukord muutus Arsenalile veelgi keerulisemaks 57. minutil, mil punase kaardiga saadeti väljakult minema Daniel Ceballos, kuid lõppsõna polnud Arsenal veel öelnud. Nicolas Pepe suutis 73. minutil skoori teha ja Villarreal jäi viimaseks kümneks minutiks samuti vähemusse Etienne Capoue’ punase kaardi tõttu. Viigistada Arsenal siiski enam ei suutnud, kuid tänu võõrsil löödud väravale vajatakse kordusmängus vaid ühte väravat, et finaali pääseda. Sarnaselt Romale ja Villarrealile on ka Arsenal just Euroopa liiga võitmise abil uueks hooajaks kohta Meistrite liigas jahtimas, sest Premier League’is on seis üpris lootusetu: 46 punktiga ollakse kümnendal kohal, hooaja lõpuni on jäänud viis vooru.