Milan kurvastas üleminutitel Unitedit, Arsenal ja Tottenham lähevad kordusmängule vastu võidu pealt

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

UEFA Euroopa liigas peeti neljapäeval ära kaheksandikfinaalide avamängud. Inglismaa klubidest said võidu kirja Londoni Arsenal ja Tottenham Hotspur, Manchester United jäi sellest aga kohtumise lõpus ilma. Kindla 3:0 võidu võtsid Hollandi tippklubi Amsterdami Ajax ja ka AS Roma, Hispaania klubid Villarreal ning Granada lähevad kordusmatšile vastu 2:0 võidu pealt.

Itaalia kõrgliigas teist kohta hoidvat AC Milani võõrustanud Manchester United oli juba 11. minutil lähedal kaotusseisu jäämisele, kuid Franck Kessie värav tühistati käega mängu tõttu. 50. minutil pääses United ise ette, mil Bruno Fernandes andis oivalise söödu 18-aastase Amad Diallo suunas, kes palli peaga postide vahele suunas. Sellest aga võiduks ei piisanud, sest teisel üleminutil vastas Milani poolelt taanlasest keskkaitsja Simon Kjaer, mis tähendab, et Milanile piisaks edasipääsuks kaheksa parema hulka võõrsil löödud värava reegli põhjal ka 0:0 viigist kordusmängus.

Arsenal kohtus võõrsil kreeklaste Piraeuse Olympiakosega ning 34. minutil avas skoori Madridi Realist laenul viibiv Martin Ödegaard. 58. minutil oli Youssef El Arabil küll vastus olemas, aga kaitsemängija Gabriel ja poolkaitsja Mohamed Elneny tõid Arsenalile 3:1 võidu ära.

Tottenham Hotspur võttis koduplatsil vastu Zagrebi Dinamo, kes teatavasti käimasoleva hooaja alguses ka eelringis Tallinna FC Floraga vastamisi läks. Mingit allahindlust Horvaatia suurklubile ei tehtud ning põhikoosseisuga üles astunud Tottenhami viis 25. minutil Harry Kane juhtima. Minimaalne eduseis püsis tükk aega, aga 70. minutil oli Kane taas resultatiivne ning Tottenham teenis 2:0 võidu.

Amsterdami Ajax – Berni Young Boys 3:0

Kiieva Dünamo – Villarreal 0:2

Manchester United  – AC Milan 1:1

Praha Slavia – Glasgow’ Rangers 1:1

AS Roma – Donetski Šahtar 3:0

Granada – Molde 2:0

Piraeuse Olympiakos – Arsenal 1:3

Tottenham Hotspur – Zagrebi Dinamo 2:0