Müstika: Tottenham lubas kordusmängu lisaajale ja langes seal konkurentsist! Arsenal ja United raskustega edasi

Jose Mourinho. Foto: AFP/Scanpix

UEFA Euroopa liigas peeti neljapäeval ära kaheksandikfinaalide korduskohtumised. Kõigile ootamatult lõppes teekond Tottenham Hotspuri jaoks, kes jäi võõrsil kindlalt alla Horvaatia tippklubi Zagrebi Dinamole ning kes teatavasti selle hooaja algul oli sama sarja eelringis alistanud Tallinna FC Flora. Londoni Arsenal kaotas samuti, kuid pääses järgmisesse ringi edasi. Manchester United sai võõral väljakul jagu Itaalias meistritiitlit noolivast AC Milanist.

Tottenham saabus Zagrebi vastu kindla favoriidina, olles avamängu 2:0 võitnud. Nüüd esimesel poolajal kumbki pool väravaid ei löönud, aga nii 62. kui ka 83. minutil oli täpne Mislav Oršic. Horvaadist 28-aastase ründemehe tabamustele Tottenhamil vastata ei õnnestunud ja käiku tuli lisaaeg. Seal oli 106. minutil taas Oršic täpne ning vaatamata sellele, et põhimeestes jäid eemale vaid Pierre-Emile Höjbjerg ja Heung-Min Son, ei suutnudki Londoni suurklubi Zagrebi kolmele väravale vastata ja Euroopa liiga hooaeg tuli lugeda lõppenuks.

Kuna Premier League’is on Tottenhamil samuti omajagu tegu, et hooaeg nelja parema hulgas lõpetada ja Meistrite liiga koht välja teenida, siis Euroopa liiga võitmine olnuks tänavusel hooajal üks võimalus seda teha, ent nüüdseks on seegi lootus kadunud.

Londoni Arsenal ei suutnud koduplatsil Kreeka tippu Piraeuse Olympiakost seljatada ja vastu tuli võtta Youssef El Arabi väravast 0:1 kaotus. Kuna avamängu oli Arsenal 3:1 võitnud, siis veerandfinaali ikkagi edasi pääseti.

Manchester United võitis AC Milani Paul Pogba 49. minuti väravast. Milan vajanuks ühte tabamust vastuseks, et kohtumine lisaajale viia, kuid Unitedi kaitse pidas lõpuminutiteni vastu.