Emery purustas oma endise koduklubi Arsenali Meistrite liiga unistuse, eduseisu käest andnud United pääses oodatult finaali

Unai Emery. Foto: Reuters/Scanpix

UEFA Euroopa liigas toimusid neljapäeval poolfinaalide kordusmängud. Avakohtumises suure 6:2 võidu AS Roma üle võtnud Manchester United pidi sel korral kaotusega leppima, kuid see finaali saamist ei mõjutanud. Arsenal vajalikku võitu Villarreali üle ei suutnud võtta.

Edinson Cavani viis Unitedi 39. minutil juhtima ning poolajale mindi eduseisus olles. Vanameister Edin Džeko ja Bryan Cristante abiga oli Roma aga 60. minutiks 2:1 ees ning võõrsil löödud väravate reegli alusel oleks neil vaja olnud veel kolme tabamust, et United ootamatult konkurentsist välja lülitada. Täit põnevust tagasi ei tulnud, sest 68. minutil oli Cavani taas täpne ning hoolimata Alex Tellesi 83. minuti omaväravale ja 2:3 kaotusele sammus United finaali.

Avamängu Arsenali vastu koduplatsil 2:1 võitnud Villarreal pidi kõvasti pingutama ka kordusmatšis, sest Arsenal vajas edasipääsuks vaid ühte väravat. Külalised olid esimesel poolajal selgelt domineerivamad, kuid parim võimalus läks siiski Arsenalile, kelle ründaja Pierre-Emerick Aubameyang tabas posti. Tasakaalukalt edasi tegutsenud Villarreal suutis kaitses edasi hakkama ja edukalt oma peatreeneri, kes on ka ühtlasi endine Arsenali juhendaja, Unai Emery juhtnööre järgida ning lõpuks saadi oluline 0:0 viik kätte. Sellega pole Arsenalil enam võimalust uueks hooajaks Meistrite liigasse pääseda läbi Euroopa liiga võitmise. Ühtlasi on kaheldav, kas Mikel Arteta juhendatav meeskond Euroopa liigassegi pääseb, sest Premier League’is paiknetakse 49 punktiga alles üheksandal kohal.