Meistrite liiga finaal on Inglismaa siseasi: Chelsea pani dirigent Kante’ juhtimisel Reali paika

N'Golo Kante ja Fernandinho. Foto: SIPA/Scanpix

UEFA Meistrite liiga 2020/21 hooaja finaal on kahe Inglismaa klubi vastasseis. Kui teisipäeval kindlustas sinna koha Manchester City, siis kolmapäeval järgnes neile Premier League’i rivaal Londoni Chelsea.

Avamängus koduplatsil Chelsea’ga 1:1 viigi teinud Madridi Real vaja edasipääsuks Londonis üheväravalist võitu, kuid hoopis jäädi nullile. 18. minutil pani Timo Werner Chelsea’ poolelt võrgu sahisema, aga kui see tabamus suluseisu tõttu tühistati, siis 14 minutit hiljem jõudis sakslane ikkagi sihile. N’Golo Kante’ eeltöö tulemusena saatis Kai Havertz palli trahvikastis olles latti, aga Werner sai jätkuolukorras uhkes üksinduses mänguvahendi peaga väravasse suunatud.

Minimaalses kaotusseisus olnud Reali päästis korduvalt nende väravavaht Thibaut Courtois, viigivärav oleks viinud mängu lisaajale. 85. minutil otsustas Chelsea aga lõplikult asjad ära, mil Kante andis Christian Pulisicile trahvikasti hea palli ja viimase söödust vormistas 2:0 lõppskoori Mason Mount.

Praegu seisuga peaks finaalmäng aset leidma 29. mail Türgis, Istanbulis. Kuna koroonaviirusega seoses on endiselt ohud olemas ja tegemist saab ka olema kahe Inglismaa klubi vahelise heitlusega, siis pole veel välistatud, et kohtumine leiab aset Londonis legendaarsel Wembley staadionil.