Mahrez lõi City eest lumisel väljakul kaks ja jättis taas vähemuses lõpetanud PSG Meistrite liigas tühjade pihkudega

Riyad Mahrez. Foto: AP/Scanpix

UEFA Meistrite liigas selgus teisipäeval esimene finalist, kui Manchester City alistas korduskohtumises Pariisi Saint-Germaini 2:0 ning 4:1 üldskooriga lülitati mullune finalist konkurentsist.

Avamängu 1:2 kaotanud ja vigastatud ründeässa Kylian Mbappe’ta tegutsenud PSG vajas Manchesteris, kus enne tähtsat kohtumist täitus väljak kerge lumega ja temperatuurgi polnud õues kuigi suvine, vähemalt kahte tabamust. Kui esimestel minutitel suutsid külalised survet tekitada, siis City vajas vaid ühte võimalust, et ise hoopis juhtima pääseda. Väravavaht Ederson andis ideaalse palli vasakule äärele, mis toimetati trahvikasti edasi ja lõpuks suunas Ryad Mahrez mänguvahendi võrku.

Mahrez oli ka 63. minutil täpne ja seega pidi PSG juba kolme tabamusega vastama. Niigi keeruline olukord muutus veelgi hullemaks 69. minutil, mil Angel Di Maria astus sihilikult enne audi sisseviset City kapteni Fernandinho jalale ja sai selle eest punase kaardi. Eelmise mängu samuti kümnekesi lõpetanud PSG ülejäänud ajaga sihile ei jõudnud ning kui mullu tuli finaalis alla vanduda Müncheni Bayernile, siis tänavu jäi laeks poolfinaal.

City jääb finaalivastast ootama kolmapäevasest Londoni Chelsea – Madridi Real vastasseisust. Sealne Madridis toimunud avamäng lõppes skooriga 1:1.