Juventuse pikk valitsemine on läbi! Atalanta libastus ja Milano Inter kindlustas Itaalia meistritiitli

-Romelu Lukaku ja Ragnar Klavan | Foto: Matteo Papini / IPA/IPA/SIPA/Scanpix

2011/12 hooajast alates üheksa järjestikust Itaalia meistritiitlit võitnud Torino Juventus on lõppeval hooajal troonilt kukutatud. Viimati 2009/10 hooajal, veel Jose Mourinho juhendamisel Serie A kinni pannud Milano Inter on nüüd sellega taas hakkama saanud.

Inter alistas laupäeval Crotone meeskonna Christian Erikseni ja Achraf Hakimi tabamustest 2:0. Selleks, et tiitel neli vooru enne hooaja lõppu kindlustada, tuli loota, et pühapäeval ei suuda Atalanta Sassuolo vastu kolme võidupunkti saada ja nii just ka juhtus. Juba 25. minutil jäi Atalanta võõrsil mängides Pierluigi Gollini punase kaardi tõttu vähemusse, kuid 32. minutil viis Robin Gosens meeskonna siiski juhtima. 52. minutil viigistas seisu Domenico Berardi, kuid brasiillasest kaitsemängija Marloni 75. minuti punasest kaardist jäid ka võõrustajad vähemusse. Luis Murielil oli seejärel võimalus Atalanta penaltist ette viia, aga eksis sellel ja 1:1 skooriga matš lõppeski.

Kui Inter on 82 punktiga esikohal ja neid enam keegi sealt kõigutada ei saa, siis ülejäänud kolmele Meistrite liiga kohale käib tihe rebimine. Teisel positsioonil oleval Atalantal, kolmandal tabelireal paikneval Juventusel ja neile järgneval AC Milanil on kõigil võrdselt 69 punkti. Napoli on hõivanud 67 punktiga neljanda koha. Mängust pole väljas ka Rooma Lazio, kellel kirja 64 punkti ja seejuures võrreldes eelmainitutega on mäng ka varuks. Samuti ühe mänguvooru vähem on pidanud nende linnarivaal AS Roma, kellel 55 punkti ette näidata. Lisaks on Romal võimalus Meistrite liiga koht välja teenida Euroopa liiga võitmise kaudu, aga see ei näi enam olevat tõenäoline, sest neljapäeval tuli Manchester Unitedilt poolfinaalis vastu võtta 2:6 kaotus, mis tähendab, et kordusmatšis vajatakse alustuseks kindlasti nelja tabamust.