City ja Tottenham jäid häbisse, hooaega päästa üritav Liverpool võttis keerulise võidu

Marcos Alonso väravat tähistamas. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti laupäeval ära neli mängu. Võiduta jäid tabeliliider Manchester City ja Meistrite liiga kohta nooliv Tottenham Hotspur. Veel viimaseid voore valitseva meistrina tegutsev Liverpool teenis läbi raskuste kolm punkti tabelisse juurde ning edukas oli ka Crystal Palace.

Manchester City ja Chelsea on teatavasti vastamisi minemas selle hooaja Meistrite liiga finaalis, kuid nüüd oli võimalik nn. eelproov sellele teha. Avapoolaeg tundus lõppevat väravateta, kuid viimastel minutitel tabas Chelseat korralik peata olek. 44. minutil viis Raheem Sterling City juhtima ja mõned hetked hiljem sai kodumeeskond võimaluse penaltist eduseisu kasvatada. Kogenud Sergio Agüero tegi aga uskumatu jämeda eksimuse, kui üritas palli peenelt värava keskele panna ja Chelsea’ puurilukk Edouard Mendy püüdis mänguvahendi probleemideta.

63. minutil eksis City oma väljakupoolel sööduga, Chelsea mehed said palli vahelt võetud ning Hakim Ziyech viigistas seisu. Kui 81. minutil tühistati Callum Hudson-Odoi värav suluseisu tõttu, siis üleminutitel andis City kõik punktid vastasele, mil Timo Werneri ja Marcos Alonso koostöö tulemusel oli viimane täpne ning 2:1 tulemusega tõusis Chelsea reedel ootamatult Newcastle Unitedile 2:4 kaotanud Leicester Cityst mööda kolmandaks. Cityl on 80 punkti kirjas ja võimalus oli meistritiitel ära kindlustada, aga teoreetilised võimalused on nii veel linnarivaal Manchester Unitedil alles, kellel viis vooru pidada ja vahe Cityga on 13 punkti.

Tänavuseks hooajaks kõrgliigasse tõusnud Leeds United on igati edukalt seal ka hakkama saanud ja järjekordse näitena jäeti üks suurklubidest punktideta. Meeleheitlikult Meistrite liiga kohta uueks hooajaks lootnud Tottenham Hotspur pandi võõrustajate poolt 13. minutil surve alla, mil Stuart Dallas avas skoori. 25. minutil Heung-Min Son küll viigistas seisu, aga oma 15. värava sellel hooajal Premier League’is löönud Patrick Bamford viis poolajaks Leedsi uuesti ette. 84. minutil oli täpne ka Rodrigo ning Tottenhami jaoks hakkab sellega üpris selgeks saama tõsiasi, et taas jäädakse esinelikust välja. Teoreetilised võimalused on küll alles, sest kolm vooru on neil minna ja neljas koht jääb parasjagu seitsme punkti kaugusele.

Liverpool võõrustas Southamptonit ning kirja läks 2:0 võit tänu Sadio Mane 31. minuti ja Thiago Alcantara 90. minuti tabamusele. Jürgen Kloppi meeskond siiski enam libastuda ei tohi, et esinelikusse pääseda – 57 punktiga ollakse seitsmendal kohal ning neljandat kohta hoidvast ja ühtlasi ühe mängu enam pidanud Leicester Cityst jäädakse kuue punktiga maha. 13. mail peetakse ära hiljuti Old Traffordil vandaalitsenud fännide tõttu edasilükatud matš Manchester Unitediga ning seejärel kohtutakse West Bromwich Albioni, Burnley ja Crystal Palace’iga.

Juba mõnda aega liigast väljalangemise kindlustanud Sheffield United pidi vastu võtma hooaja 28. kaotuse. Crystal Palace’it võõrustades jäädi teisel minutil Christian Benteke väravast kaotusseisu ning lõppskoori vormistas külalistele 88. minutil Eberechi Eze.