Bayern kindlalt veerandfinaalis, Chelsea’ võit tekitas küsitavusi

Robert Lewandowski. Foto: SIPA/Scanpix

UEFA Meistrite liigas peeti kolmapäeval ära viimased kaks kaheksandikfinaalmängu. Müncheni Bayern alistas taas Rooma Lazio ning edenes kindlalt järgmisesse ringi. Londoni Chelsea suutis järjekordse nullimängu teha ja lülitas Madridi Atletico konkurentsist.

Chelsea oli avamängus Atletico üle 1:0 võidu saanud ning Hispaania kõrgliiga liider vajanuks nüüd ühte tabamust, et mäng esialgu lisaajale viia. Eduseisu haaras 34. minutil aga Chelsea, kui Timo Werneri söödust pani palli võrku Hakim Ziyech. Paljude jaoks oli avapoolajal siiski ka viigivärav õhus, sest Antonio Rüdigeri ja Luis Suareze kahevõitluses kukkus viimane trahvikastis, kuid kohtunik penaltit ei andnud.

Minimaalne eduseisu püsis pikalt ning 82. minutil jäi Atletico ka vähemusse, kui Stefan Savici käelöök Rüdigeri pihta nurgalöögieelses olukorras vilistati küllaltki kergekäeliselt punaseks kaardiks. Atletico püsis veel mängus, sest kaks väravat neile oleks hoopis Chelsea’ veerandfinaalist eemale jätnud. Üleminutitel sai aga kodumeeskond mitmel korral kontrarünnaku üles võtta ning neist üks neljandal lisaminutil õnnestus just vahetusest platsile pääsenud Emerson Palmieri abiga, kes sai Christian Pulisicilt söödu ja tegi lõppskooriks 2:0.

Bayern oli esimeses mängus Lazio kindlalt 4:1 paika pannud ja nüüdki haarati ise 33. minutil eduseis, mil Robert Lewandowski realiseeris penalti. Maxim Choupo-Motingi 73. minuti tabamusest juhiti 2:0 ning külaliste auvärava eest kandis 82. minutil hoolt Marco Parolo.

Selle nädala reedel loositakse Meistrite liigas ära veerandfinaalpaarid. Lisaks Chelsea’le ja Bayernile on kaheksa parema hulgas veel Liverpool, Manchester City, Dortmundi Borussia, Madridi Real, Pariisi Saint-Germain ja Porto.