fbpx
Close

Arsenali peatreener pärast järjekordset võiduta jäämist: suus on mõru maitse

Avatar

December 29, 2019, London, United Kingdom: Arsenal's Mikel Arteta during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire)

Londoni Arsenal pidas neljapäeval UEFA Euroopa liigas ära esimese veerandfinaalmängu, kui võõrustati Tšehhi tippklubi Praha Slaviat. Kuigi väravat tuli pikalt oodata, siis 86. minutil Nicolas Pepe selle Arsenali kasuks ära ka lõi, aga neljandal lisaminutil vastas Tomaš Holeš ning kordusmatšiks on seega juba neil kerge eelis tänu võõrsil löödud väravale. Arsenali peatreeneril Mikel Artetal tulemuse osas midagi head öelda polnud.

“Raske on, sest nad olid head vastased. Nad on võitnud mõningaid suuri meeskondi ja nende vastu on tõsiselt keeruline mängida. Nende puhul tekib palju mees mehe vastu olukordi ja sa pead olema suuteline need ära lahendama. Kui seda tegime, siis suutsime võimalusi luua, aga kui sa seda ei suuda, siis pole lihtne. Olime oma kõrge pressinguga efektiivsed – neil oli ruumi joosta kaitsest rünnakule, kui nad võitsid palli tagasi, aga hoidsime seda kenasti kontrolli all. Küsimus on rohkem lõpptulemuses, mis jätab mõru maigu suhu,” ütles Arteta BT Sporti vahendusel.

“Mäng oli meie kontrolli all. Saime värava, mida tahtsime, aga jätsime mõned head võimalused realiseerimata. Tegime kaks või kolm halba sooritust, mille käigus panime end raskesse olukorda ja andsime neile nurgalöögi. Nad viisid jõud ette ja seda (Slavia lõi nurgalöögist viigivärava – toim.) võib juhtuda. See muudab mängu järgselt tunnet.”

Arsenalil olid tegelikult head võimalused võtta veenev võit mängust, kui karistuslöögist saatis Willian palli posti ning Alexandre Lacazette tabas korra latti. Nüüd tuleb aga igal juhul võõrsil võit võtta. 1:1 tulemus viiks kohtumise lisaajale. Viimati Premier League’is kindlalt 0:3 Liverpoolile alla jäänud Arsenalil seisab pühapäeval ees matš Sheffield Unitediga.

Teistes Euroopa liiga veerandfinaalmängudes sai Manchester United Marcus Rashfordi ja Bruno Fernandesi väravastest 2:0 jagu Granadast. Villarreal alistas 1:0 Zagrebi Dinamo ja AS Roma oli 2:1 parem Amsterdami Ajaxist.

scroll to top