fbpx
Close

Sergio Ramos: Madridi Realil on Haalandit lihtsam palgata kui Mbappe’d

Avatar

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Madridi Reali keskkaitsjast kapten Sergio Ramos ütles Ibai Llanos’e Twitchi kanali vahendusel, et tema koduklubi oleks võimeline Dortmundi Borussiast ära tooma Erling Braut Haalandi, kuid Pariisi Saint-Germaini ründetähe Kylian Mbappe’ puhul oleks olukord keerulisem.

“Haaland või Mbappe, kui ma oleksin treener? Sooviksin neid mõlemaid, kuid treener ei tegele palkamisega. Arvestades tänapäeva olukorda, siis usun, et küllap oleks lihtsam palgata Haalandit. Mbappe’st on räägitud kui Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi asendusest ja siin on olukord palju keerulisem. Poleks üldse halb tugevdada Reali number üheksaga nagu seda on Haaland ja kellel on midagi, mida meil parasjagu pole: kiirus, nälg, pikkus… Mbappe’l on see loomulikult samuti olemas, aga hetkel oleks palju lihtsam jõuda Haalandiga kokkuleppele,” selgitas Ramos.

Haaland saabus Dortmundi 2020. aasta jaanuaris Salzburgi Red Bullist kõigest 20 miljoni euro suuruse üleminekutasu eest. Lepingusse läks väidetavalt kirja 75 miljoni euro suurune väljaostuklausel, mis tänapäeva suurklubidele ei tohiks olla absoluutselt ületamatu summa, mida norralasest ründeässa eest välja käia. Samas jõustuvat see klausel alles 2022. aastal, kuid Dortmundi peetakse valmisolevaks kuulama pakkumisi alates 80 miljonist eurost.

Mbappe’ puhul käib jutt selgelt märkimisväärsemast summast, kes 2018. aasta liitus PSG-ga AS Monacost koguni 180 miljoni euro eest. Prantslasest maailmameistri hind on sellest ajast alates vaid kerkinud ning PSG on kuuldavasti astumas samme, et temaga uus megaleping sõlmida.

Mõlemad mängumehed on käimasoleval hooajal vapustavaid numbreid näidanud. 20-aastasel Haalandil on erinevate sarjade peale 29 mänguga kirjas 31 väravat, kaks aastat vanemal Mbappe’l on ette näidata 33 mänguga 26 tabamust.

scroll to top