Barcelonale väärikast esitusest ei piisanud ja PSG sammus edasi, Liverpool suutis võita

Paris Saint-Germain's forwards Kylian Mbappe, Neymar Jr. and Mauro Icardi (C) celebrate a goal with defender Juan Bernat (R) during the French Ligue 1 football match between PSG and Amiens SC at Parc des Princes stadium in Paris, FRANCE, 21/12/2019.//JEE_psgami.08/1912222017/Credit:J.E.E/SIPA/1912222018

UEFA Meistrite liiga kolmapäevastes kaheksandikfinaalmängudes sai Liverpool jagu RB Leipzigist ning edenes veerandfinaali. Pariisi Saint-Germain ja Barcelona leppisid viiki, kellest edasi pääses Prantsusmaa tippklubi.

PSG oli võõrsil Barcelona koguni 4:1 alistanud ja nii vajas viimane koguni nelja väravat. Kohtumist alustati igatahes isukalt ning ameeriklasest äärekaitsja Sergino Dest põrutas palli ka latti. Avavärava lõi ikkagi PSG, kui 30. minutil teeniti penalti, mille Kylian Mbappe realiseeris. Barcelona survestas aga edasi ning 37. minutil virutas Lionel Messi vägeva kauglöögi võrku. Poolaja lisaminutitel saadi võimalus ka penaltile, kuid Messi eksis sellel. Teisel poolajal kumbki pool enam väravat kirja ei saanud ja 5:2 üldskooriga vormistas PSG pääsu kaheksa parema hulka.

Viimati 16. detsembril koduväljakul võidurõõmu maitsnud Liverpool oli Saksamaa klubi RB Leipzigi üle avamängus 2:0 võidu võtnud. Mäng oleks pidanud nüüd toimuma Anfieldil, kuid seoses koroonaviirusega tuli matš pidada Ungari pealinnas Budapestis Puskas Arenal. Avapoolaeg lõppes väravateta, kuid 71. minutil skooris Mohamed Salah ja kolm minutit hiljem ka Sadio Mane. Leipzig pidi nii nelja tabamusega vastama, ent ei tulnud ühtegi ja viimase aja kehvale vormile vaatamata õnnestus Liverpoolil igati veenva 4:0 üldskooriga järgmisesse ringi minna.

Tuleval nädalal on kaheksandikfinaalides teisipäeval vastamisi Manchester City – Mönchengladbachi Borussia (avamäng 2:0) ja Madridi Real – Atalanta (avamäng 1:0) ning kolmapäeval Müncheni Bayern – Rooma Lazio (avamäng 4:1) ja Londoni Chelsea – Madridi Atletico (avamäng 1:0).