Kümnemeheline Porto kukutas lisaajal Juventuse konkurentsist! Dortmund pääses napilt edasi

December 18, 2019, Genova, Italy: adrien rabiot (juventus)during Sampdoria vs Juventus, Italian Soccer Serie A Men Championship in Genova, Italy, December 18 2019 - LPS/Danilo Vigo (Credit Image: © Danilo Vigo/LPS via ZUMA Wire)

UEFA Meistrite liigas tehti teisipäeval algust kaheksandikfinaalmängude kordusmatšidega. Edasi pääses Dortmundi Borussia ning samuti lisaajaga üllatuslikult Porto.

Juventus oli Portole avamängu 1:2 kaotanud ning koduplatsil jäädi samuti kaotusseisu, kui 19. minutil oli Juventuse keskkaitsja Merih Demiral penaltiväärilise vea teinud ja Sergio Oliveira viis Porto juhtima. Teise poolaja alguses sai Juventus Federico Chiesa ristnurka saadetud löögist viigivärava kätte ja 54. minutil teenis Porto ründaja Mehdi Taremi veel ka punase kaardi. 63. minutil kasutas Juventus ühemehelise enamuse ära, mil Chiesa oli taas täpne. 3:3 üldskoor püsis ülejäänud aja jooksul siiski muutumatuna ning järgnes lisaaeg.

Kui lisaaja esimene pool väravaid ei pakkunud, siis teises oli draamat korralikult. 115. minutil teenis Porto karistuslöögi, mida läks Oliveira lööma. Portugallasest poolkaitsja tegi seda vägagi kavalalt, kui saatis madala palli teele, mille suhtes oli Juventuse müür võimetu ning väravavahi Wojciech Szczesny tõrje ebaõnnestus totaalselt. Juventus vaja seega kahte väravat, et sellest paarist edasi minna ja kahe minuti möödudes viis Adrien Rabiot omad uuesti ka juhtima. Pikalt vähemuses tegutsenud Porto pidas siiski lõpuvileni vastu ja hoolimata kaotusest löödi võõrsil rohkem väravaid, mis tagas ka edasipääsu veerandfinaali.

Dortmundil oli esimesest mängust Sevillaga võõrsil 3:2 võit all. Võõrsil löödud väravate reegli tõttu vajas Sevilla nüüd vähemalt 2:0 võitu, kuid see eesmärk muutus veelgi keerulisemaks, kui 35. minutil avas Dortmundi poolelt Erling Braut Haaland skoori. 54. minutil oli kasutada ka penalti ning sellegi realiseeris Haaland edukalt ära. Sevilla pingutas edasi ja 69. minutil õnnestus Youssef En Nesyril penaltist kaotusseisu vähendada. Üleminutitel oli marokolasest ründemees En Nesyri taas täpne, tehes seisuks 2:2, aga Sevillal jäi üks värav siiski puudu, et mäng lisaajale viia.

Kolmapäevastes mängudes kohtuvad Liverpool – RB Leipzig (avamäng 2:0) ja Pariisi Saint-Germain – Barcelona (avamäng 4:1).