United kinkis linnarivaal City’le üle pika aja kaotuse, Liverpool on tõsises kriisis

-Bruno Fernandes | Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 28. voorus peeti pühapäeval ära neli mängu. Järjekordse kaotuse pidi vastu võtma valitsev meister Liverpool, tabeliliider Manchester City sai aga lüüa lähimalt jälitajalt Manchester Unitedilt. Veenvalt teenis kolm punkti tabelisse Tottenham Hotspur.

United alustas City vastu kohtumist selgelt agressiivsemalt ja juba avaminutil kukutas Gabriel Jesus kaitsetööd tehes Anthony Martiali trahvikastis murule, mis tähendas penaltit. Selle Bruno Fernandes ka edukalt realiseeris ja külalised olid poolajaks minimaalses eduseisus. Teisest poolajast oli kulunud vaid viis minutit ning Marcus Rashfordi ja Luke Shaw’ koostöö tulemusena oli Unitedil teine tabamus kirjas. City jäigi nulli peale ja sellega katkes nende võimas 28 mängu pikkune kaotusteta seeria, kui võtta arvesse ka kõiki teisi võistlussarju peale Premier League’i. Kümme vooru enne hooaja lõppu sai nii ka tabeli tipp põnevust juurde, kui Cityl on liidrina 65 punkti olemas, Unitedil 54.

Liverpool seevastu ei suuda koduplatsil enam üldse võitu võtta ega väravaid lüüa. Nüüd võõrustati liigasse püsimajäämise nimel võitlevat Fulhami ja saatuslikuks sai avapoolaja viimane minut. Fulhami keskväljamees Mario Lemina sai Liverpooli karistusala lähistel Mohamed Salah’lt palli ära võetud ning tugevat lööki tagumisse posti ei suutnud Alisson Becker tõrjuda. Liverpool kukkus 43 punktiga kaheksandaks, Fulham on 26 punktiga 18. tabelireal.

Tottenham võõrustas Crystal Palace’it ja 25. minutil viis Gareth Bale omad juhtima. Avapoolaja üleminutitel suutis Crystal Palace aga viigistada, kui Luka Milivojevic andis ideaalse tsenderduse Christian Benteke suunas, kes mänguvahendi peaga kindlalt võrku suunas. Järgmise kolmveerandtunni jooksul ei jätnud Tottenham siiski midagi juhuse hooleks. 49. minutil tegi Bale taas skoori ja kolm minutit hiljem oli omakorda täpne Harry Kane. Heung-Min Soni söödust kasvatas Kane 76. minutil kodumeeskonna eduseisu 4:1 peale, mis jäi ka lõppskooriks. Liigatabelis tõusis Tottenham 45 punktiga kuuendaks. Crystal Palace on 34 punktiga 13. kohal.

West Bromwich Albion ja Newcastle United väravaid ei pakkunud, aga viimaste jaoks oli kahtlemata tegu hea tulemusega. Nimelt võitlevad mõlemad liigasse püsimajäämise eest ja kui West Bromwichil on kogutud nüüdseks vaid 18 punkti, mis annab neile eelviimase koha, siis Newcastle’il on üheksa punkti rohkem, millega paiknetakse 16. positsioonil. Lisaks on Newcastle’il üks mäng varuks.

West Bromwich Albion – Newcastle United 0:0

Liverpool – Fulham 0:1

Manchester City – Manchester United 0:2

Tottenham Hotspur – Crystal Palace 4:1