Xhaka uskumatu prohmakas jättis Arsenali võidust ilma, Leicester sai hilisest väravast oma tahtmise

Granit Xhaka. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 28 vooru laupäevastes mängudes võtsid võidu Southampton ja Leicester City. Kaks ülejäänud kohtumist lõppesid viigiga, nendes ühes oli osaline Londoni Arsenal.

Arsenali jaoks algas võõral väljakul Burnley vastu kõik suurepäraselt, kui juba kuuendal minutil oli Pierre-Emerick Aubameyang palli võrku toimetanud. Kuus minutit enne poolaja lõppu ehitas Arsenal sisuliselt ise Burnley’le värava: Bernd Leno andis trahvikastis Granit Xhakale söödu, kes üritas mänguvahendi David Luizile edasi toimetada, aga vastaste ründaja Chris Wood seisis mõned meetrid eemal õiges kohas ja uusmeremaalase puutest oli 1:1 viigiseis jalule seatud. Arsenal oli küll edasi pigem domineerivam pool, mille seas käis üleminutitel pall korra ka postis. Burnley’l oli samuti mitu head võimalust, kui korra pidi Leno tegema keerulise tõrje. Lõpuvile kõlades oli siiski seis sama, nagu avapoolaja lõpus, ja teist korda sel hooajal ei suutnud Arsenal Burnley’t üle mängida (esimese kohtumise olid vastased möödunud aasta 13. detsembril 1:0 võitnud.

Brighton & Hove Albionile külla sõitnud Leicester City oli suurtes raskusest, kui Adam Lallana viis kodumeeskonna kümnendal minutil juhtima ja Leicester poolaja ka kaotas. Viigiväravat tuli oodata 62. minutini, mil täpne oli Kelechi Iheanacho, kuid Leicesterit viigipunkt ei rahuldanud. 87. minutil teeniti nurgalöök, mille käigus ei suutnud palli klaarida Brightoni väravavaht Robert Sanchez ning hea positsiooni tagumises postis valinud Daniel Amartey tõi Leicesterile napi võidu ikkagi ära.

Southampton oli võõrsil James Ward-Prowse’i ja Che Adamsi väravate toel parem tabeli viimasest Sheffield Unitedist. Aston Villa ning Wolverhampton Wanderers tegid väravateta viigi.

Burnley – Arsenal 1:1

Sheffield United – Southampton 0:2

Aston Villa – Wolverhampton Wanderers 0:0

Brighton & Hove Albion – Leicester City 1:2