fbpx
Close

Liverpooli kehva vormi põhjus teada? Owen: Mane ei taha penaltit teenida, sest nii saab Salah värava

Avatar

Sadio Mane ja Virgil van Dijk. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa valitseva meistri Liverpooli viimase aja vorm on pehmelt öeldes halb olnud. Koduplatsil ei suudeta kuidagi võitu võtta ja hetkel leitakse end liigatabelist alles kuuendalt kohalt. Viimati jäädi Anfieldil 0:1 alla Londoni Chelseale, mille peale endine Liverpooli ja Manchester Unitedi ründemees Michael Owen leidis, et meeskonna hetkevormi võib mõjutada liigne rivaliteet kaasmängijate Mohamed Salah’ ja Sadio Mane’ seas.

Senegali koondise ründaja Mane’ ja Egitpuse koondise ründaja Salah’ vahel on kahtlemata olemas rivaliteet, sest mõlemad tahavad parima väravalööja ehk Kuldse Saapa auhinda (Golden Boot – toim.) hooaja lõppedes. Oweni arvates paistab see selgelt välja olukordades, kus Mane võiks välja võluda penalti, kuid teab, et seda läheks lööma Salah. Väravalööjate edetabelis Premier League’is on Salah praegu siiski kaasmängijast kõvasti ees, olles 17 tabamust kirja saanud. Mane’l on neid seitse.

“Esimesel poolajal oli olukord (Chelsea’ keskkaitsja Antonio Rüdigeriga kahevõitlus – toim.), mille põhjal iga Liverpooli fänn maailma eri paigas mõtles ilmselt penalti peale. Ma ei suutnud uskuda, et ta (Mane) ei kukkunud pikali. Ma ei toeta sellist tava, aga tavaliselt ründav mängija nii tegutseb. Huvitav, kas ta mõtles: “Oodake, ma löön värava, sest kui ma oma jalgel ei seisa, siis Mo Salah saab järjekordset penaltit minna lööma.” Kõik me teame, kui võistlushimulised ründemängijad on. Teame kõik, kui omamoodi isekad on ründajad. Need mängijad on Kuldse Saapa auhinda juba paar viimast hooaega jahtinud,” rääkis Owen Optus Sport vahendusel.

“Mõtlen lihtsalt, võib-olla olen tõest väga kaugel, aga kas ta tantsis vastasmängija ümber, mõeldes, kas saab löögile või on see võimalus skoori teha. See on loomulik rivaliteet tema ja Mo Salah’ vahel. See võib tunduda ulmeline teooria, aga oleme näinud, kuidas nad teineteisele palli ei sööda, kui üks neist on paremas positsioonis. See paneb mind mõtlema. Räägime isekusest ja veidi rahulolematusest. Oleme näinud Salah’d pead raputamas väljakult lahkudes. Teame, kui väga nad tahavad võita Kuldse Saapa auhinda, aga arvan, et nii mõnelgi korral rohkem oleks Sadio Mane murule kukkunud. Kaks mängu ja selline võimalus… paneb mõtlema.”

scroll to top