Ründeässad pingile jätnud Guardiola sai ehmatuse osaliseks, aga City rebis end PSG eksimustest võidule

Pep Guardiola ja Riyad Mahrez. Foto: Reuters/Scanpix

UEFA Meistrite liigas toimus kolmapäeval selle nädala teine poolfinaalmäng, milles Pariisi Saint-Germain võõrustas Manchester Cityt. Kuigi väljakuperemehed pääsesid juhtima, siis kordusmatšile läheb suure favoriidina vastu ikkagi City.

PSG-l oli veerandfinaalist ette näidata vägev skalp Müncheni Bayerni üle. Omavahel oldi mulluses finaalis vastamisi ja võidu võttis teatavasti Bayern. City vastaseks oli samuti Saksamaa klubi Dortmundi Borussia näol ning kuigi viimased läksid kordusmängus ka juhtima ja võõrsil löödud väravate reegli alusel oleks edasi pääsetud, lõi City otsustavad kaks tabamust ning jättis nii unistuse ellu viimaks Meistrite liiga ära võita.

City peatreener Pep Guardiola otsustas nii Sergio Agüero, Raheem Sterlingu kui ka Gabriel Jesusi PSG-ga mänguks pingile jätta ning lõpuks ei saanudki neist keegi platsile. Sööduoskust demonstreeriti hindele viis, kuid 15. minutil läks PSG juhtima, kui nurgalöögist tulnud pallile sai pea vahele keskkaitsja Marquinhos. Kontrarünnakuid noolid PSG poolelt tekitasid ohtlikke olukord Kylian Mbappe ja Angel Di Maria, aga City kaitse pidas.

64. minutil juhtus siiski midagi ootamatut: City poolkaitsja Kevin De Bruyne andis tsenderduse laadse palli trahvikasti, PSG väravavaht Keylor Navas tegi valearvestuse ja ootamatult oli 1:1 tõsiasi. Võõrustajate jaoks muutus olukord veelgi hullemaks seitse minutit hiljem, mil Cityl oli kasutada karistuslöök, PSG meeste müür ei pidanud ja Ryad Mahrez viis omad juhtima. Idrissa Gueye robustne viga 77. minutil Ilkay Gündogani vatsu päädis veel punase kaardiga ning sellega lõpetas PSG mängu ka kümnekesi.

Korduskohtumiseks on igal juhul City käes kõik trumbid. PSG-le ei piisa City võõrsil löödud kahe värava tõttu ühest tabamusest ja seega tuleb vähemalt kahel korral võrk sahisema panna, et finaali pääseda.