fbpx
Close

Meeskonnast välja jäetud Özili agent tegi Arsenali ja peatreener Arteta maatasa

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

Londoni Arsenali tähtmängija Mesut Özil sai hiljuti väga ebameeldiva uudise osaliseks, sest 32-aastane keskväljamees jäeti välja nii Premier League’i kui ka Euroopa liiga koosseisust. See omakorda tähendab, et endine Saksamaa koondislane ja 2013. aastal Madridi Realist 50 miljoni euro eest Arsenaliga liitunud Özil on praeguse seisuga käimasoleval hooajal abistamas vaid klubi U23 võistkonda, kus teatavasti on tihti väravasuul seismas Eesti koondislane Karl Jakob Hein.

“Arsenali fännid väärivad ausat selgitust, mitte [peatreener Mikel] Artetat ütlemas, et ebaõnnestus Özili osas. Seda sa ei teinud, vaid ebaõnnestusid aus ja läbipaistev olemises. Sa ei kohelnud kedagi austusega, kellel on leping ja kes on kogu aeg lojaalne olnud. Iga inimene väljaspool teab, et Arteta pole teda õiglaselt kohelnud. Ta ei andnud talle võimalust end sellel hooajal näidata,” rääkis Özili agent Erkut Sogut ESPN-i vahendusel.

“Kui tal on endiselt kehtiv leping, siis mängijal peaks olema võimalus jääda ja võidelda oma koha eest. Mesutile pole seda võimaldatud. Miks panna mängija kahel korral 90 minutiks pingile (juunis Brighton & Hove Albioni ja Crystal Palace’i vastu), kui ta polnud vormis või pühendunud? Kõik ütlevad, et ta treenib hästi. Per Mertesacker (Arsenali endine keskkaitsja, kes pallis klubis 2011-2018 ja on nüüd treener klubi akadeemias – toim.) ütles seda avalikult. Rääkisin vähemalt viie meeskonnakaaslasega, kes ütlesid, et Mesut treenib suurepäraselt. Nad ütlevad, et Mesut on üks nende parimatest mängijatest ja nad ei saa aru, miks ta välja jäeti. Seega ei saa küsimus olla treenimises. Kui põhjus pole väljakul toimuvas, siis millised on jalgpalliga seotud põhjused? Kui räägid, siis peaksid välja ütlema tõe, mida Arsenali fännid väärivad. Muul juhul ära üldse räägi.”

“Oma viimasel hooajal Premier League’is ei jooksnud Arteta ainsaski kohtumises algkoosseisus väljakule. Teda polnud seal kuus kuud üldse, olles hõivatud oma treeneripaberite tegemisega ja kohtudes treeneritega oma tuleviku tarbeks. Mesut mängib vaid ühe Inglismaa meeskonna eest, sest tunneb, et suudab vaid seda meeskonda esindada. Lõpuks on ta Kahur (Arsenali hüüdnimest Kahurid – toim.). Mesut pole mängija, kes oli eile Toffee (Evertoni hüüdnimi The Toffees – toim.) ja täna Kahur. [Endine treener] Arsene Wenger pani ta väljakule viimaseks kaheks minutiks oma viimases mängus lihtsalt selleks, et tal oleks tore hetk, mida meenutada, kuigi ta polnud mitu kuud vormis olnud. Vaadake, kuidas Artetat koheldi viimasel kahel aastal ja kuidas Mesuti koheldakse oma viimasel aastal.”

“Võib-olla oli Arsenali eesmärk oodata lõpuni, et Mesut ütleks: “Tahan lahkuda.” Kui Mesut oleks seda teinud, siis saaks klubi öelda, et ta tahab lahkuda ja kui nad talle klubi ei leiaks, oleks neil vabandus võtta: “Me ei saa sind registreerida, sest sa tahtsid lahkuda.” Aga nad teadsid pikka aega, et Mesut tahab jääda. Ta tegi selle väga selgeks. Võib-olla nad tahtsid, et ta tunneks, et teda ei taheta siia ja pole enam teretulnud, aga ta tahab Arsenali eest mängida. Mesut on 32-aastane ja tal on karjäärist veel mõned aastad ees ootamas, aga rohkem on küsimus kohtlemises. Mesut on keegi, kes võitleb oma õiguste eest. Uus leping näitas tema poolt suurt pühendumist. Ta oleks võinud minna teise klubisse, nagu Alexis Sanchez (liikus 2018. aastal Manchester Unitedisse). Ta oleks võinud lahkuda ja kuskil mujal saanud lepingusse kirja 30 miljoni naela suuruse edasimüügi punkti, aga ta jäi lojaalseks. Võib-olla klubi muudab oma hoiakut jaanuaris ja registreerib ta meeskonda. Kunagi ei tea, mis võib juhtuda,” lõpetas Sogut, kes seega avaldas lootust, et Özil siiski võib tänavusel hooajal Arsenali põhimeeskonda veel esindada enne, kui tema leping tuleva aasta suvel lõppeb.

scroll to top