fbpx
Close

Karjääri allakäiguspiraalil olev Inglismaa koondislane treenib pargis sõpradega ja tahab leida uue klubi

Avatar

Jack Wilshere (paremal). Foto: AP/Scanpix

2008-2018 Londoni Arsenali hingekirja kuulunud ja viimati Premier League’is West Ham Unitedit esindanud Jack Wilshere’i karjäär on kolinal kokku kukkumas. Kahe möödunud hooajaga kogunes tema nimele vaid 19 mängu ja Inglismaa koondise poolkaitsjast sai vabaagent, kes hetkel hoidmas end vormis sõpradega kohalikus pargis treenides. Lootust pole Wilshere siiski veel lõplikult kaotanud ja andis teada, et talle võib pakkumisi teha ükskõik, millisest maailma paigast.

West Hamis teenis Wilshere kopsakat, 100 000 naela suurust nädalapalka. Tema enda initsiatiivil öeldi aga leping üles, sest väljavaated tänavusel hooajal mänguaega seal teenida tundusid ta arvates pea olematud. Suure osa karjäärist on Wilshere olnud erinevate vigastustega kimpus, kuigi karjäär tõotas tulla paljulubav, sest debüüdi tegi ta Arsenali põhimeeskonnas juba 16-aastaselt.

“Inimesed ütlevad, mida tahavad ja jalgpalluritele makstakse selle eest hästi, aga pole midagi hullemat, mis tõmbaks su moraali alla, kui tead, et sa ei mängi. Pole vahet, mida treeningul teed või mida teevad teised mängijad, isegi kui kaotad 0:3, ei saa sa võimalust. Ma ei tahtnud olla selle ega sellise keskkonna sees. On tähtis leida klubi, kus hakkan mängima, olla tähtis mängija ja õnnelik. Ma ei taha kiirustada. See peab olema õige meeskond õiges riigis. Olen Euroopale või kuhu iganes pakkumistele avatud,” ütles Wilshere intervjuus BBC-le.

“Inimesed unustavad, et olen 28-aastane. Kõik mõtlevad, et olen 30 või 31. Ilmselt seepärast, et alustasin 16-aastaselt [tippjalgpalliga]. Sellest on 12 möödunud, mis on jalgpallis pikk aeg. Oma peas olen vormis olnud terve igaviku, aga samal ajal pole saanud mängida. Inimesed on selle ilmselt unustanud. Aga on vahe, kas oled täiesti vormis ja saad osaleda mängudes. Olen olnud vormis juba mõnda aega, kuid ilma mängudeta. Sa ei saa kätte seda kiirust ja minuteid, mida vajad. Aasta jooksul tahaksin, et mul oleks 20-25 mängu uue klubi eest kirjas ja saaksin tuleviku suunas vaadata. Tunnen, et mul on palju veel anda. Tahan, et mulle antaks lihtsalt võimalus seda näidata.”

scroll to top