Varakult juhtima läinud ja vanameistrite toel El Clasico’s võidutsenud Real jättis Zidane’ile töökoha alles

Foto. AFP/Scanpix

Laupäeval leidis aset Hispaania ja jalgpallimaailma üks tulisemaid vastasseise, El Clasico nime kandev Barcelona ning Madridi Reali vaheline matš. Viimase aja tulemuste põhjal olnuks soosikuks justkui Barcelona, aga valitsev meister Real võttis siiski oma.

Juba viiendal minutil läks Real kohtumist juhtima, kui Karim Benzema andis jooksu peale söödu Federico Valverdele ja 22-aastane uruguaylane saatis palli kindlalt tagumisse posti. Kõigest kolm minutit hiljem leidis Jordi Alba värava eest üles 17-aastase Ansu Fati ning tablool oli 1:1 seis tõsiasi.

63. minutil taastas Real eduseisu, kui penalti realiseeris Sergio Ramos, kelle mõned hetked varem oli trahvikastis särgist sikutades murule kukutatud Clement Lenglet. Normaalaja viimasel minutil otsustasid külalised lõplikult mängu ära, kui Barcelona väravavaht Neto tegutses ebalevalt ning palliga karistusalasse jõudnud Luka Modric pani selle ka võrku.

Võit oli väga suureks kergenduseks ilmselt ka Reali peatreenerile Zinedine Zidane’ile. Võistkond oli viimati La Ligas 0:1 kaotanud liiga uustulnukale Cadizile ja sellel nädalal jäädi Meistrite liigas äärmiselt piinlikul moel 2:3 alla Donetski Šahtarile. Meedias spekuleeriti, et järjekordne kaotus on suureks ohuks Zidane’ile oma töökoha säilitamiseks, kuid magusa võiduga peamise liigarivaali üle on need jutud tõenäoliselt mõneks ajaks vaibunud.

Real hoiab liigatabelis 13 punktiga esikohta, mängu vähem pidanud Barcelona asub seitsme punktiga 12. positsioonil.