Rashford tõi Unitedile lõpuminutitel võidu; Barcelona lõi viis, aga kaotas olulise lüli

Marcus Rashford. Foto: AP/Scanpix

UEFA Meistrite liigas algas teisipäeval uus hooaeg alagrupiturniiril. Enamik favoriite olid võidukad, kuid kaotuse pidid vatsu võtma Dortmundi Borussia ja Pariisi Saint-Germain. Londoni Chelsea ning mullune Euroopa liiga võitja Sevilla väravaid lüüa ei suutnud.

2018/19 hooajal PSG play-off faasis välja lülitanud Manchester United tuli nüüd taas võõrsile ja tegi sama. Prantsusmaa tippklubist tüliga lahkunud ja Unitediga liitunud Edinson Cavani kohtumises küll kaasa ei teinud, aga 23. minutil pääseti juhtima, kui penalti realiseeris Bruno Fernandes. Kümme minutit pärast teise poolaja algust oli võõrustajatel viigivärav olemas, mis läks õnnetult kirja Anthony Martiali omaväravaks. 87. minutil võttis United ka kõik punktid omale, mil täpne oli Marcus Rashford.

Barcelona oli koduplatsil Lionel Messi, Ansu Fati ja Philippe Coutinho väravatest Budapesti Ferencvarose vastu 52. minutiks 3:0 juhtimas, misjärel võttis mäng aga teistsuguse pöörde, kui keskkaitse tugitala Gerard Pique sai punase kaardi ja Ungari klubi poolelt vähendas Igor Kharatin penaltist kaotusseisu. 17-aastane poolkaitsja Pedri ja Ousmane Dembele vormistasid lõppskooriks küll 5:1, aga mõttekoht Barcelonal on, sest järgmises voorus tuleb Torino Juventusega rinda pista ning Pique selles matšis kaasa teha ei saa.

Juventus ise aga alistas võõrsil Kiievi Dünamo Alvaro Morata kahe tabamuse toel. Eelmise hooaja poolfinalist RB Leipzig oli Manchester Cityst laenul viibiva kaitsemängija Angelino väravatest parem Istanbuli Basaksehirist. Väärt võidu sai kätte Rooma Lazio, kui külla sõitnud Dortmundi Borussia seljatati 3:1. Erling Braut Haaland suutis 71. minutil külaliste kaotusseisu minimaalseks vähendada, aga Lazio kolmanda tabamuse eest kandis hoolt Jean Akpa Akpro.