fbpx
Close

Premier League’i kahe gigandi heitlus sai saatuslikuks: Sterlingul ei lubata neljapäeval Inglismaa koondist esindada

Avatar

Raheem Sterling. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa koondis võõrustab sellel neljapäeval Wembley staadionil Montenegrot ning kui kohtumine võidetakse, kindlustatakse pääs Euroopa meistrivõistlustele. Kuigi peatreener Gareth Southgate lootis arvestada ka Manchester City tähtmängija Raheem Sterlinguga, siis vastu tuli võtta karm otsus ning ääreründaja teenetest sel korral loobuda.

Inglismaa jalgpalliliidu teadaandes seisis, et St. George’s Park nimelises treeningkompleksis toimus “meeskonnasisene rikkumine”. Meedia ei pidanud palju mõistatama, mis antud lause taga peitub ja seost nähti pühapäeval toimunud Premier League’i kahe tipu Liverpooli ja Manchester City vahelises mängus, kus koondisekaaslased Sterling ja Liverpooli kaitsemees Joe Gomez läksid matši 87. minutil omavahel sõnelema ja kergesse füüsilisse kontakti. James Milner lahutas küll mehed ära, aga tüli jäi õhku ning kandus edasi ka koondisesse. Sothgate ja tema taustajõud võtsid nii vastu otsuse, et Sterling nüüd Inglismaad esindada ei saa. Ühtlasi kinnitati, et tõepoolest oli konflikti allikaks Liverpooli ja City vaheline vastasseis.

“Oleme vastu võtnud otsuse, et ei kaasa Raheemi neljapäevaseks valikmänguks Montenegro vastu. Üks meie suurimaid väljakutseid ja ühtlasi tugevusi on olnud võime eraldada klubi rivaliteete koondises. Kahjuks sel korral olid eilse (pühapäevase – toim.) mängu emotsioonid endiselt toored. Ma tunnen, et meeskonna jaoks oli õige otsus see, mille vastu võtsime. Nüüd, kui see otsus on kogu võistkonna poolehoiuga tehtud, on tähtis, et toetaksime mängijaid ja keskenduksime neljapäeva õhtuks,” rääkis Southgate.

Sterling on siiani Inglismaa koondist esindanud 55 korral ja löönud 12 väravat. Gomezile oleks nüüd tegemist kaheksanda korraga koondise särgis platsile minna. Küll aga pole teada, kas Sterling saab võimaluse Kosovo vastu, kellega Inglismaa kohtub pühapäeval võõrsil.

scroll to top