fbpx
Close

Endine Manchester City kapten Kompany: kaitsemängijaid pole juurde vaja

Avatar

Vincent Kompany ja Mohamed Salah. Foto: AP/Scanpix

11 hooaega Manchester Citys pallinud ja seal samuti kaptenipaela kandnud belglasest keskkaitsja Vincent Kompany sõnul ei peaks talvise üleminekuakna sees võistkonda ühegi kaitsemängijaga tugevdama.

Valitsev Inglismaa meister City pole käimasoleval hooajal perfektset minekut näidanud, kuid samas erinevalt mitmetest konkurentidest ei olda ka kriisis. Ette on heidetud aga kaitsemängijate puudumist. Puhtaid kaitsemängijaid on meeskonnas kolm, kellest Aymeric Laporte on vigastatud, Nicolas Otamendit peatreener Pep Guardiola tihti ei usalda ja John Stones on eksimustega silma paistnud. Nii on antud positsioonil Guardiola kasutanud poolkaitsjaid Fernandinhot ja Rodrit, kuid väravaid lubatakse endiselt endale lüüa. Kompany arvates kaitseliinis probleeme pole, kuigi viimane mäng Liverpoolile kaotati 1:3.

“Ma ei arva, et nad peaksid veel ühe kaitsemängija palkama. Anfieldil on meil alati raske. Oled 25 aastat Anfieldil võiduta olnud ja see on raske. Tegemist on kahe mänguga ühes mängus – sa mängid suurepärase meeskonna ja võitled ajaloo vastu. Pööra see ümber ja sama juhtub Liverpooliga – nemad võitlevad ajalooga, olles 30 aastat meistritiitlita. Ma arvan, et see peaks endiselt City eelis olema. Mis puudutab kaitset, siis Cityle on olnud parim viis kaitsetööks rünnata. Neil pole mingit põhjust, et seda muuta. Niipea, kui nad leiavad oma parimad esitused, olen veendunud, et nad saavad suure koguse võitude osaks,” rääkis praeguseks Brüsseli Anderlechti ridades tegutsev 33-aastane Kompany.

scroll to top