Saksamaa ja Hispaania võtsid raske võidu, Läti on sattunud väravasoonele

-Hispaania koondis | Foto: AP/Scanpix

UEFA Rahvuste liiga laupäeval toimunud mängudes teenisid napi võidu Saksamaa ja Hispaania koondised. Põnevaid matše jagus ka madalaimale ehk D-tasandile, kus teiste seas tegi võitlusliku viigi Läti koondis.

A-tasandi neljandas alagrupis võõrustas seni neli punkti kogunud ja esimest kohta hoidnud Hispaania viimasel kohal ühe punktiga paiknenud Šveitsi. Kohtumine oli oodatult tuline, milles küll hispaanlased valdasid enamiku ajast palli ja tegid rohkem pealelöök, kuid Šveitsile omaselt suudetakse suurtele koondistele väärikat vastupanu osutada. Sel korral piisas Hispaaniale siiski ühest väravast, mille lõi 16. minutil Real Sociedadi ründaja Mikel Oyarzabal.

Samas grupis sai Saksamaa esimest korda ajaloos võõrsil Ukraina üle võidu. Skoori avasid sakslased 20. minutil, kui keskkaitsja Antonio Rüdiger murdis palliga karistusalasse, andis täpse söödu Matthias Ginterile ning paarilt meetrilt oli kahe kaitsemängija koostöö tulemusena tabamus kirjas. 49. minutil tegi Leon Goretzka seisuks 2:0, kuid seda suuresti tänu ukrainlaste väravavahi Georgi Bushchani eksimusele palli püüdmisel. Ruslan Malinovski 77. minuti penaltist vähendasid võõrustajad küll kaotusseisu, aga Saksamaa suutis edu lõpuvileni hoida.

Eesti lõunanaaber Läti paistab järg-järgult suurest mõõnast välja tulevat. Samal ajal, kui Eesti pidi hiljuti 1:3 Leedu paremust tunnistama, tegid lätlased tugeva Montenegroga maavõistlusmängus 1:1 viigi. Enne seda lõppes sama skooriga kohtumine Maltaga ja 0:0 viik tehti Andorraga. Kui võtta arvesse veel eelmise aasta 19. novembri 1:0 üllatusvõitu Austria üle, siis pole Läti sellest ajast alates pidanud kaotusekibedust tundma.

Nüüd mindi võõrsil D-tasandi esimeses alagrupis vastamisi Fääri saartega ja Janis Ikaunieksi 25. minuti väravast pääseti ka juhtima. Kolm minutit hiljem Odmar Faero siiski vastas ja 1:1 tulemusega mäng ka lõppes. Sellest hoolimata on Lätil alagrupis kolm silma, millega edestatakse samal ajal väravateta viiki mänginud Maltat ja Andorrat. Fääri saared paiknevad seitsme punktiga esikohal.