fbpx
Close

Müller vihjas Bayernist lahkumisele, Brasiilia koondislane seal kindlasti ei jätka

Avatar

Foto: Imago-Defodi/Scanpix

Müncheni Bayerni kasvandik ja sealse klubi süsteemis 2000. aastast alates olnud sakslasest ründemängija Thomas Müller vihjas, et võib sellel suvel meeskonda vahetada. Samal ajal on aga selge, et võistkonnakaaslane Douglas Costa Bayernis ei jätka.

31-aastast Müllerit on varasemalt seostatud Manchester Unitedi ja Madridi Realiga. Nüüd on Mülleri sõnavõtu taustal hakatud rohkem rääkima Liverpoolist. Leping on tal Bayerniga lõppemas 2023. aasta suvel ja peatreener Hansi Flick on teda Robert Lewandowski kõrval endiselt ründeliinis usaldamas, aga väidetavalt on Bayern nende huviliste hulgas, kes Dortmundi Borussia ründetalenti Erling Braut Haalandit jälgib ja norralase tulekuga poleks Mülleri väljavaated sama palju mänguaega saada enam kuigi head.

“Ma pole Bayerni külge aheldatud. Mul on klubiga eriline suhe. Armastasin Bayernit juba siis, kui ma polnud seal veel mängima hakanud, aga kui oled olukorras, mille käigus sul tuleb otsustada, kas võib-olla mängida teise klubi eest, siis poleks see mingi häbiasi ega probleem. Võib-olla midagi sellist, nagu Thiago Alcantaraga (Hispaania koondise keskväljamees veetis Bayernis seitse hooaega ning eelmise aasta suvel lahkus Liverpooli ridadesse – toim.),” ütles Müller The Timesi vahendusel.

Müller on Bayerni särgis käinud väljakul 571 kohtumises, löönud 212 väravat ja andnud 210 väravasöötu. Auhinnariiulil on seismas koguni 27 trofeed, mille seas üheksa Saksamaa meistritiitlit ja kaks Meistrite liiga võidukarikat.

Aastatel 2015-2017 Bayernit esindanud ja käimasoleva hooaja alguses Torino Juventusest oma endisesse koduklubisse laenule tulnud ääreründaja Douglas Costa on suure tõenäosusega Itaaliasse tagasi liikumas. 30-aastane Brasiilia koondislane on vaid 11 Bundesliga matšis väljakule pääsenud ja löönud kolm väravat. Veebruaris tabas teda ka jalalaba luumurd, mille tõttu tuli loetud nädalateks meeskonna tegemisi eemalt vaadata.

Costal on üks hooaeg Juventusega veel lepingut alles, aga 2018. aastast alates, mil ta klubiga liitus, on tema turuhind aina kahanenud ning Juventus on väidetavalt plaanimas ta suvel rahaks teha. Isegi kui tema vormikõver hakkaks tõusma, siis konkurentsi oleks Bayernis omajagu Kingsley Comani, Serge Gnabry ja Leroy Sane näol. Üheks Costa uueks sihtpaigaks on pakutud tema kodumaa klubi Gremiot, aga mõistagi pole välistatud ka uus laenuleping.

scroll to top