fbpx
Close

Xavi: Joachim Löw sobiks suurepäraselt Barcelona peatreeneriks

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Barcelona legendaarne endine mängumees Xavi Hernandez käis välja huvitava mõtte, et klubi järgmiseks peatreeneriks võiks hakata peagi Saksamaa koondise eesotsas ameti lõpetav Joachim Löw.

61-aastane Löw on teatanud, et pärast tänavu suvel toimuvat EM-finaalturniiri ta Saksamaa koondise peatreenerina enam ei jätka, kus ta on olnud alates 2006. aastast ja eelnevad kaks aastat töötanud seal abitreenerina. Klubidest on mees juhendanud pigem tagasihoidlikumaid nimesid, millest tuntumad näiteks Istanbuli Fenerbahce, Stuttgart ja Viini Austria.

Löw pole veel teatanud, kas ja kus ta plaanib treeneritööd jätkata. Samal ajal 41-aastane Xavi, keda ise on viimase paari aasta jooksul tugevalt Barcelonaga seostatud, pakkus välja, et Löw võiks kätt Hispaania tippklubi juures proovida. “Ta oli kvaliteettreener. Ta nõudis vaatemängulist ja ründavat jalgpalli ning siis tuli ta sellega ka maailmameistriks. Saksamaa on arendanud teistsugust arusaama jalgpallist, mis meenutab mulle paljuski seda, mida tean Hispaaniast ja Barcelonast. Ta sobiks väga hästi Barcelonasse oma mängust arusaamise ja isiksuse poolest,” rääkis Xavi Suddeutsche Zeitung vahendusel.

Päris õhust pole ka Xavi mõtted võetud. Löwi on varasemalt Hispaaniasse minekuga seostatud ning eelkõige on räägitud Madridi Reali peatreenerikohast, kus Zinedine Zidane’i juhendamisel on paari viimase hooaja tulemused olnud ääretult kõikuvad. Saksamaa meedias on muuhulgas juttu olnud sellest, et Löw on hispaania keelt õppimas.

Barcelonal on parasjagu peatreener Ronald Koemani näol olemas, kuid on selge, et hollandlase jalgealune on juba praeguseks tuline, olgugi et ta pole seal veel ühte hooaegagi seal olnud. Klubi juhtkonnas nähakse samuti tulevikku pigem Koemanita ning teatavasti ei suudetud sellel hooajal Meistrite liigas kaheksandikfinaalist kaugemale jõuda. Keeruline on ka La Ligas, kui kümme vooru enne hooaja lõppu jäädakse tabeliliidrist Madridi Atleticost nelja punktiga maha. Koemani leping kehtib siiski 2022. aasta suveni. Tema käe all on meeskond 43 mängust 29 võitnud

scroll to top