fbpx
Close

Koroonaviiruse läbi põdenud Manchester City tähtmängija hoiatab: see pole tõesti mingi naljaasi!

Avatar

Ilkay Gündogan. Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

Manchester City sakslasest poolkaitsja Ilkay Gündogani tänavune hooaeg algas suure katsumusega, sest seljatada tuli koroonaviirus. 29-aastane tähtmängija luges avalikkusele sõnad peale, et keegi ei tohiks seda viirust alahinnata.

“Olen taas terve ja meeskonnaga treeningutel Manchesteris tagasi pärast seda, kui mulle tehtud koroonatestid olid lõpuks negatiivsed ning sain oma karantiinifaasi lõpetada. See viirus andis mulle tugeva löögi. Esmalt olid mul valutavad jäsemed. Seejärel olin täiesti kurnatud ja mu maitsemeel oli täielikult kadunud. Ma tõepoolest ei tundnud end üldse hästi ja lihtsalt lamasin mõnda aega voodis. Vaid mõned päevad hiljem läks järk-järgult paremaks. Kui aus olla, siis ei mäleta ma viimast korda, kui mind mõni viirus tabas,” rääkis Gündogan ebameeldivast kogemusest.

“Seoses üle maailma toimuvate arengutega tahan end avalikult väljendada – mitte lootes kaastunnet saada, vaid lihtsalt osutada koroonaviirusele taas tähelepanu. See viirus pole ilmselgelt mingi nali. Saksamaal, Inglismaal ja mitmetes teistest riikides olevate asjaolude tõttu pead sellesse palju tõsisemalt suhtuma. Pärast avalikku teadaannet, milles öeldi, et olin positiivse koroonatesti andnud, lugesin paljusid kommentaare sotsiaalmeedias, mis väljendasid mõtet: “Ta on nii kui nii terve! Ta vedeleb kodus kümme päeva ja siis teeb uuesti trenni.” Saan vaid nendele inimestele öelda: ei! Kahjuks polnud see nauditav.”

“Konkurentsivõimelise sportlasena ei kuulu ma loomulikult riskigruppi, mistõttu saan end endiselt väga õnnelikuks pidada. Enda kogemuse pealt saan öelda, et viirust ei saa võrrelda nende inimeste kogemustega, kes traagiliselt on oma perekonnaliikmeid või sõpru kaotanud. Olles selle viirusega kokku puutunud, siis näen oma rolli inimesena, kes tahab avalikkust hoiatada veelkord selle olukorra pärast. Kõik peavad reeglitest uuesti kinni pidama: hoidma vahet ja eelkõige kandma maski. Miljonid inimesed on riskirühmas, mistõttu peavad kõik kandma vastutust isegi siis, kui sa ei pruugi olla ohus,” lõpetas Gündogan.

scroll to top