fbpx
Close

Lewandowski: minu parim treener on olnud Klopp, seejärel Guardiola

Avatar

Robert Lewandowski. Foto: SIPA/Scanpix

Dortmundi Borussias Jürgen Klopp’i juhendamisel särama löönud ja 2014. aastast Müncheni Bayern’it esindav Robert Lewandowski teatas, et peab oma karjääri parimaks treeneriks praegust Liverpool’i lootsi Klopp’i.

Klopp tõi Lewandowski 2010. aastal Poola tippklubist Poznani Lech’ist Dortmundi ridadesse kõigest 4,5 miljoni euro eest. Nelja hooajaga võideti kaks Saksamaa meistritiitlit, milles Lewandowski’l oli keskne roll: 187 mänguga 103 tabamust. Lisaks jõuti ka Meistrite liiga finaali, kus küll tuli tema tulevase klubi Bayern’i paremust tunnistada. Just Bayern’is sai 31-aastane Poola koondise ründemees veel väärt kogemuse Pep Guardiola’ga koostööd tehes, kes nüüd Manchester City’t juhendamas. Kuigi Guardiola treenerikarjäär on kahtlemata Klopp’i omast säravam olnud, peab Lewandowski sakslast ikkagi paremaks.

“Arvan, et… Klopp on mu lemmik ja edasi tuleb Guardiola. Sada protsenti. Klopp’il on kaks poolt. Sa näed, et ta on lahke nagu isa, aga teine pool on treener. Ta võib sulle kõike rääkida ja ma ei pea silmas ainult häid asju, vaid ka halbu. Mängijate jaoks on ta tohutult motiveeriv. Ta teeb selle ideaalseks, sest teab, kust läheb piir, milles ta surub sind rohkem või veidi vähem pingutama. Tema esitus treenerina on imeline, aga mitte ainult treeneri vaid ka inimesena,” ütles tänavusel hooajal 43 mänguga 51 väravat löönud Lewandowski ESPN-i vahendusel.

Lewandowski ja Bayern’i jaoks pole hooaeg veel sugugi läbi, sest laupäeval võõrustatakse Meistrite liiga kaheksandikfinaalis Londoni Chelsea’t. Avamängust on siiski üpris turvaline 3:0 edumaa olemas, mis tähendab, et Frank Lampard’i hoolealused vajaksid kolme tabamust, et matš esmalt lisaajale viia. Lewandowski on teadlik, et vastane suudab ohtlik olla, kuid samas ka enesekindel edasipääsu osas. “Chelsea on mänginud suurepäraselt, väga hästi. Ma ei muretse. Teame, et oleme Müncheni Bayern ja meil on Chelsea’ vastu suur austus. Teame, et oleme heas vormis ja mäletame, mis esimeses kohtumises toimus. Peame oleme esimesel 20 minutil head, aga pärast Bundesliga hooaja lõppu oleme ka nüüdseks värsked.”

scroll to top