Teinegi Inglismaa klubi pääses Euroopa liigas veerandfinaali, AS Roma allakäik jätkus

Raul Jimenez ja Sean Longstaff. Foto: AP/Scanpix

Euroopa liigas selgitati neljapäeval välja viimased veerandfinalistid. Oodatult edenesid kaheksa parima hulka Leverkuseni Bayer ja Basel, lisaks Manchester United’ile pääses edasi ka liigarivaal Wolverhampton Wanderers ning Sevilla alistas põnevuslahingus AS Roma.

Üle-eelmisel hooajal Meistrite liigas veel poolfinaalis Liverpoolile palju peavalu valmistanud AS Roma on järgneva kahe aastaga oma sära hakanud kaotama. Kuigi mullune Itaalia kõrgliiga kuues koht vahetati tänavu viienda vastu, siis uueks hooajaks on ikkagi vaid Euroopa liiga ja mitte Meistrite liiga koht käes. Kaheksandikfinaalis Sevilla’ga oli mõlemal meeskonnal võrdsed võimalused, sest koroonaviirusest tingitud pausi tõttu jäi esimene omavaheline kohtumine pidamata ja nüüd mindi vastamisi neutraalsel väljakul Saksamaal, Duisburgis.

Ühel või teisel viisil pidi võitja selguma ning Sevilla jaoks algas mäng igatahes edukalt, kui 22. minutil viis Madridi Realist laenul viibiv vasakkaitsja Serio Reguilon omad juhtima. Minut enne avapoolajal lõppu andis Lucas Ocampos kiirrünnakusse palli ette, mis jõudis lõpuks Youssef En Nesyri’ni, kes tegi seisuks 2:0. Pealelööke suutis Sevilla võrreldes Roma’ga kaks korda enam teha ja ka palli vallati rohkem. See tasus lõpuks ka ära, sest vastane suudetigi nulli peale jätta ja üleminutitel jäi veel Roma ka Gianluca Mancini punase kaardi tõttu vähemusse.

Kreeka tippklubi Piraeuse Olympiakos’ega esimeses mängus 1:1 viigi teinud Wolverhampton Wanderers sai koduplatsil väärt võidu kätte Raul Jimenez’e üheksanda minuti penaltist. Kui kolmapäeval tagas edasipääsu Manchester United, siis ka tänavuse hooaja Inglismaa kõrgliiga seitsmes Wolverhampton liikus edasi veerandfinaali.

Šotimaa hõbedameeskonna Glasgow’ Rangers’i avakohtumises 3:1 alistanud Leverkuseni Bayer võttis nüüd minimaalse 1:0 võidu Moussa Diaby 51. minuti tabamusest. 3:0 edumaad Frankfurdi Eintrachti vastu omanud Šveitsi hiid Basel võttis samuti 1:0 võidu Fabian Frei 88. minuti väravast.

Veerandfinaalidega tehakse algust juba järgmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval. Esmalt on vastamisi Milano Inter – Leverkuseni Bayer ja Manchester United – Kopenhaagen. Teisel päeval kohtuvad Wolverhampton Wanderers – Sevilla ja Donetski Šahtar – Basel.