fbpx
Close

Kahekordne Inglismaa meister Kolo Toure: palvetan, et Manchester City võidaks Meistrite liiga

Avatar

Manchester City. Foto: AFP/Scanpix

Endine Manchester City keskkaitsja ja praegu Leicester City’s abitreeneri rolli täitev Kolo Toure sõnas Meistrite liiga mängude naasmise eel, et tema soov oleks näha City’t kogu turniiri ära võitmas.

Toure kuulus City ridadesse aastatel 2009-2013, liitudes nendega Londoni Arsenal’ist. Edasi pallis ta veel Liverpool’is ja Glasgow’ Celtic’us, misjärel tõmbas 2017. aastal oma karjäärile joone alla. 2019. aasta veebruarist Leicester’is endise Liverpool’i ja Celtic’u peatreeneri Brendan Rodgers’i abitreeneriks olev Toure hoiab kõigest väest pöialt, et tema kunagisel koduklubil õnnestuseks ihaldatud karikas tänavu ära võita, mis tal jäi omal ajal kahjuks saavutamata.

“City peab Meistrite liiga võitma. Mitmetel aastatel on neil nii palju ebaõnne olnud, aga palvetan, et nad saaksid sellega hakkama. Kui klubiga liitusin, siis oli mu unistus Meistrite liiga võita. Neil on tipptreener, keda tuleb seal hoida ja olla kindel, et suudetakse tuua juurde mängijaid, kes on lisandväärtusega. Nad vajavad mängijaid, kellel on kogemust Meistrite liiga võitmisel. Neil on Madridi Reali vastu suur võimalus,” rääkis Toure Stats Perform New vahendusel.

Mullu oli City’l suur võimalus finaali jõuda, aga poolfinaalis liigarivaali Tottenham Hotspur’i vastu said määravaks võõrsil löödud väravad. Lõpuks jäi Tottenham siiski karikata, sest finaalis tunnistati Liverpool’i paremust. “Sa vajad veidi õnne. Neil oli nii palju ebaõnne Tottenham’i vastu. Loodan, et nad võidavad,” lisas Toure, kes võitnud Premier League’i nii Arsenal’i kui City’ga.

City tugevdas hiljuti oma ridu Premier League’ist napilt välja kukkunud Bournemouth’i esindanud hollandlasest keskkaitsja Nathan Ake’ga. Toure usub, et varasemalt ka Londoni Chelsea’s pallinud Ake ei ohusta John Stones’i kohta, kui viimane suudab end piisavalt kokku võtta. “Ta peab olema järjepidev. Praegu jääb tal sellest puudu. Ta on väga hea mängija mitmete kvaliteediomadustega, aga peab oma keskendumise kallal tööd tegema. Mõnikord teeb ta asju, mida sa ei kujuta ette, kust need isegi tulla võiksid, sest temas on kõike. Ta on pikk, suudab hüpata ja ka tehniliselt hea. Ta on intelligentne, aga ta peab keskenduma 95 minutit. Kaitsjad peavad olema valvel.”

scroll to top