Ronaldo lõi kaks, kuid edasi pääses Lyon; Varane’i ja Courtois’ kohutavad eksimused andsid City’le võidu

Lyon's Dutch forward Memphis Depay (C) as Lyon's team celebrates scoring a goal during the French L1 football match between Stade Rennais (FC) and Olympique Lyonnais (OL) on August 11, 2017, at the Roazhon Park, in Rennes, northwestern France. / AFP PHOTO / JEAN-FRANCOIS MONIER

Reedel naasis üle pika aja Meistrite liiga ning peeti ära kaks põnevuskohtumist. Manchester City alistas koduplatsil Madridi Real’i ja tagas koha veerandfinaalis. Sama tegi Lyoni Olympique, kuigi kaotas Torino Juventus’ele.

City oli enne koroonaviirusest tingitud pausi Real’i võõrsil 2:1 võitnud. Midagi kindlat veel aga polnud, sest Hispaania valitsev meister vajas kahte väravat, et ise siit paarist edasi minna. Algus oli siiski Pep Guardiola meeskonnale soodsam, kui keskkaitsja Raphael Varane’i ja väravavahi Thibaut Courtois’ eksimuse tulemusena võttis Gabriel Jesus palli vahelt ning Raheem Sterling sai selle kerge vaevaga võrku lükatud.

28. minutil külalised vastasid, mil Rodrygo tsenderdus jõudis trahvikastis Karim Benzema’ni ja sellel hooajal suurepärases hoos olnud prantslasest ründaja suunas mänguvahendi peaga postide vahele. Nii vajas Real veel ühte tabamust, et matš lisaajale viia, aga 68. minutil eksis taas Varane, kelle ebaõnnestunud tagasisöödu Courtois’le võttis juba teist korda Jesus vahelt ja brasiillane otsustas sellega mängu lõplikult koondskooriga 4:2 ära.

Korralik lahing leidis aset ka Juventus’e ja Lyon’i vahel. Esimese mängu oli Itaalia meistermeeskond üllatuslikult 0:1 kaotanud, mis tähendas sarnaselt Real’ile, et edasipääsuks vajatakse vähemalt kahte väravat. Samas piisanuks ka ühest, et lisaajale kohtumine viia. Vastu ootusi haaras eduseisu aga Lyon, kui kümnendal minutil teeniti penalti, mille realiseeris Memphis Depay. Paar minutit enne poolaja lõppu oli Juventusel kasutada karistuslöök ning Miralem Pjanic’i teele saadetud pall tabas vastase kätt trahvikastis. Sealt vilistati penalti ära ning Cristiano Ronaldo viigistas seisu.

60. minutil säras taas Ronaldo, kelle kauglöögi tõrjus Lyon’i väravavaht Anthony Lopes posti, aga pall maandus ikkagi võrgus. Juventus surus ja surus, et kolmas ära lüüa, millega oleks edasipääs olnud käes. Vahetusest sekkus Paulo Dybala, kelle kaasa tegemine oli vigastuse tõttu suure kahtluse all, ent peatreener Maurizio Sarri saatis siiski argentiinlase väljakule, kes pidas vaid 14 minutit vastu ja oli seejärel sunnitud longates platsilt lahkuma. Lyon’i kaitsetöö oli ülejäänud aja jooksul oma ülesannete kõrgusel ja tänu võõrsil löödud kahele väravale edeneti kaheksa parima hulka. Seejuures on nende ainus lootus uuel hooajal Meistrite liigas ja üldse eurosarjas kaasa teha kogu turniir võita, sest Prantsusmaa meistrivõistlusi erinevalt mitmetest teistest tippliigadest ära ei peetud ning Lyon platseerus alles seitsmendaks.

Veerandfinaalis lähevadki Manchester City ja Lyoni Olympique omavahel vastamisi. Teistes mängudes kohtuvad RB Leipzig ja Madridi Atletico ning Atalanta ja Pariisi Saint-Germain. Neljanda paari moodustavad Napoli – Barcelona ning Londoni Chelsea – Müncheni Bayern paaride võitjad.